هر ماه 6.5 میلیون چيني مشترك موبايل مي شوند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

هر ماه 6.5 میلیون چيني مشترك موبايل مي شوند

پست توسط DJ.HAMED »

تالیا نیوز- دولت چین روز جمعه اعلام کرد در سه ماهه اول سال جاري ميلادي ماهانه 6.5 میلیون مشترک جدید تلفن همراه به مجموعه مشترکین اضافه شده اند و به این ترتیب تعداد کل مشترکین تلفن همراه اين كشور تا پایان ماه مارس به بیش از 480 میلیون تن رسيده است.
بر اساس آمار و ارقام ارائه شده از سوی وزارت اطلاعات کشور چین ، در طول سه ماهه اول سال جاری در این کشور، همه ماهه تعداد 6.5 میلیون شهروند چینی به اشتراک شبکه ارتباطات تلفن همراه در این کشور درآمدند.
به گزارش تاليانيوز، میانگین تعداد مشترکین جدید در سال گذشته ماهیانه 5 میلیون تن گزارش شده است.
بر اساس گزارش وزارت اطلاعات چین ، استفاده از تلفن همراه به سرعت در مناطق روستایی این کشور گسترش یافته است و برخی از مردم حتی بیش از یک شماره تلفن همراه دارند.
آمار ارائه شده همچنین نشان می دهد که شهروندان چینی در جریان فصل اول سال جاری میلادی 135.8 میلیارد پیام کوتاه برای یکدیگر ارسال کرده اند که این میزان در مقایسه با مقطع مشابه در سال گذشته 37.4 درصد افزایش را نشان می دهد.
در عین حال با افزایش 1.06 میلیون مشترک جدید که در طول فصل اول سال جاری ماهیانه به مجموعه مشترکین افزوده می شدند ، تعداد مشترکین خطوط ثابت کابلی تا پایان ماه مارس میلادی به 370 میلیون تن رسید.
بر اساس این گزارش ، همه روزه تعداد بيشتري از مشترکان خطوط ثابت خواهان استفاده از تلفن های همراه می باشند، چراکه قیمت گوشی های تلفن همراه و هزینه تمام شده مکالمات برای مشتریان رو به کاهش است.
تعداد مشترکین تلفن همراه در پایان سال گذشته به مرز 460 میلیون تن رسید که این میزان در مقایسه با سال 2005 میلادی معادل 67.7 میلیون تن افزايش نشان می دهد.
بطور میانگین هر 100 شهروند چینی 35.3 تلفن همراه و 28.1 خط تلفن ثابت کابلی در اختیار دارد.
کشور چین اولین تجهیزات و تاسیسات ارتباطی مربوط به تلفن همراه را در سال 1987 میلادی وارد کرد و حدود یک دهه طول کشید تا تعداد مشترکین این کشور به 10 میلیون تن رسد.
امروز با گذشت چند سال از آن زمان، کشور چین بیشترین میزان مشترکین تلفن همراه را در جهان در اختیار دارد.


[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”