برنامه هاي امنيتي گوشی‌های هوشمند را به‌روز كنيد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

برنامه هاي امنيتي گوشی‌های هوشمند را به‌روز كنيد

پست توسط DJ.HAMED »

تاليانيوز- امروزه کارآیی تلفن‌‌های همراه بسیار افزایش یافته و این دستگاه کوچک همانند کامپیوترهای شخصی می‌تواند امکان ارسال و دریافت پست‌الکترونیکی، جست‌وجوهای اینترنتی و ... را برای کاربران فراهم آورد. اما این مسایل باعث شده تا امکان ورود ویروس‌ها و تروجان‌ها به تلفن‌های همراه بیشتر شود.
به گزارش تاليانيوز، ویروس‌های جدیدی که با نام CommWarrio به تلفن‌های همراه وارد می‌شوند، به صورت مخفیانه در این دستگاه قرار می‌گیرند و بدون اطلاع کاربر به ارسال MMS می‌پردازند.
CommWarrio تنها در صورتی فعال می‌شود که کاربر آن را روی تلفن‌همراه خود نصب کند. این ویروس خود را به جاي نسخه به‌روز شده یک نرم‌افزار جا مي زند تا افراد را گمراه كند.
با این وجود گفته می‌شود که این ویروس هنوز به اندازه ویروس‌های ارسال‌شده براي آلوده كردن کامپیوترها خطرناک نیست. کریستوف هاردی سخنگوی مرکز امنیتی Sophos گفت: "در این زمینه اضطراب و دلهره بی‌مورد فراوانی وجود دارد. به طور کلی، آن دسته از مشترکان تلفن‌همراه که از گوشی خود تنها برای برقراری تماس صوتي استفاده می‌کنند نباید هیچ گونه نگرانی داشته باشند. ویروس‌های تلفن‌همراه معمولا به گوشی‌های هوشمند، تلفن‌های همراه مجهز به سیستم‌عامل سیمبین و یا گوشی‌های مجهز به سیستم‌عامل ویندوز موبایل حمله می‌کنند. با اين حال به كاربران توصيه مي كنيم هميشه بر روي گوشي هاي خود از نرم افزارهاي ضدويروس استفاده كنند."


[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”