ارسال sms فارسی با خط نستعلیق به قیمت فنگلیش امكان پذیر شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

ارسال sms فارسی با خط نستعلیق به قیمت فنگلیش امكان پذیر شد

پست توسط nt »

عضو هیات مدیره سیستم های نرم افزاری موبایل، به عنوان اپراتور اول Sms كشور از امكان ارسال Sms فارسی با رسم الخط نستعلیق خبر داد.

علیرضا احمدیان زارچی، با اشاره به فعالیت شركت رهیاب در جهت ارسال Sms با رسم الخط‌‏های معروف فارسی و انگلیسی، اظهارداشت: "در حال حاضر شاهد خطری كه خط فارسی را در تهدید قرار داده هستیم و می‌‏دانیم كه رسم الخط لاتین كه این روزها به فنگلیس مشهور شده عملا به دو علت ارزیابی و قابلیت خوانده شدن در تمامی انواع گوشی‌‏های تلفن همراه بسیار مورد استفاده قرار گرفته است."

وی، افزود: شركت رهیاب به عنوان مجری سیستم‌‏های موبایل، ساخت نرم افزاری با قابلیت ارسال Sms فارسی به قیمت نیم بها، به نحوی كه هم قیمت ارسال Sms لاتین باشد را در دستور كار خود قرار داد و هم اكنون موفق به ساخت این نرم افزار كه در دنیا بی نظیر است، شد.

احمدیان، در خصوص نمونه‌‏های مشابه این نرم افزار، گفت: تاكنون هیچ مركز تحقیقاتی یا تجاری از ساخت چنین سیستمی گزارشی منتشر نكرده است و ایران به عنوان پیشرو در این سیستم در سطح دنیا حتی جهت رسم الخط انگلیسی معرفی شد.

وی، یادآورشد: این سیستم، متن فارسی را به مخابرات ارسال نمی‌‏كند تا شامل بهای پیام فارسی شود، بلكه در ازای هر حرف فارسی یك كد را به سمت گوشی مخاطب ارسال می‌‏كند كه این كدها نیز طربق تعرفه معمولی محاسبه می‌‏شود.

عضو هیات مدیره سیستم‌‏های نرم افزاری موبایل، به نحوه استفاده از سیستم فوق برای عموم مشتركین تلفن همراه اپراتورهای كشور اشاره كرد و افزود: متقاضیان می‌‏توانند با ارسال یك Sms به شماره 100035 از خدمات متنوع رایگان رهیاب بهره‌‏مند شده و متعاقبا نسبت به دانلود برنامه مذكور مطلع شوند.

وی، گفت: شركت رهیاب با ارسال Sms به متقاضیان چگونگی تهیه رایگان سیستم فوق را اطلاع خواهد داد.

عضو هیات مدیره سیستم های نرم افزاری موبایل، با اظهار امیدواری از نرخ رشد كشور در صنعت تلفن همراه، تصریح كرد: همان طور كه شركت رهیاب توانست ارسال Sms به صورت رمز شده را به مشتركین هدیه كند، این بار نیز درصدد ارائه خدمتی دیگر است و امیدواریم با تركیب دو سیستم فوق در یك نرم افزار امكانی را فراهم كنیم كه هم ارسال Sms به صورت فارسی تشكیل شود و هم ارسال انجام شده به صورت رمز منتقل شده تا پیوسته حریم خصوصی مشتركین محفوظ شود.

احمدیان، یادآورشد: نرم افزار فوق طی یك ماه آینده به متقاضیان ارائه می‌‏شود و مشتركین می‌‏توانند علاوه بر خط نستعلیق از قابلیت تغییر رنگ، تغییر خطوط مانند امكانات نرم افزار Word برای ارسال Sms استفاده كنند.
وی، افزود: این نرم افزار روی همه گوشی‌‏های تلفن همراه دانلود می‌‏شود و همه مشتركین می‌‏توانند به صورت رایگان از آن استفاده كنند.

منبع خبر: ایلنا
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”