جزئیات طرح های تلفن همراه لینوکس اعلام شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

جزئیات طرح های تلفن همراه لینوکس اعلام شد

پست توسط DJ.HAMED »

در همایش LiPS از جزئیات مربوط به تحولاتی که قرار است تا سال 2008 در زمینه های تلفن همراه لینوکس ایجاد شود پرده برداری شد.
تصویر
موبایل نیوز - مجمع استانداردهای تلفن لینوکس (LiPS) روز سه شنبه جزئیات مربوط به آینده پروژه تلفن های خو را اعلام کرد.
بر اساس گزارشی در سایت اینترنتی لینوکس، انتشار کامل مختصات پروژه مذکور به پایان سال 2007 میلادی موکول شده است.
در همایش مذکور، موسوم به LiPS، همچنین جزئیاتی مربوط به تحوّلاتی که قرار است تا سال 2008 میلادی در زمینه های دیگر وابسته به این موضوع ایجاد شود منتشر شد.
اسناد موسوم به LiPS Release 1.0 که مربوط به جزئیات عملیات اجرایی مجمع LiPS می شود از زمان تاسیس مجمع مذکور اولین بار است که منتشر و در اختیار عموم قرار می گیرد.
اسناد مذکور همچنین به ارتقاء سطح عملیات و فعالیت های مرتبط با "اکوسیستم تلفن همراه" بر مبنای لینوکس، کمک خواهد کرد.
این اسناد برنامه های آینده حوزهء گسترده ای از تامین کنندگان نرم افزار های تلفن همراه تا تولید کنندگان قطعات اصلی و اپراتورهای بی سیم منطقه ای و جهانی را شامل می شود.
جزئیاتی که قرار است در برنامه هایی که در آینده در حوزه تلفن های لینوکس مد نظر قرار گیرند، موارد زیر را شامل می شود:
سرویس های مربوط به LiPS Reference Model, Address Book و Voice Call Enabler (فعال کننده تماس صوتی ) و همچنین User Interface (که ست های پیشرفته و چند کاره، سیستم جستجوی کلیدی و API های Text Input Method که همه بر مبنای GTK هستند).
قبل از پایان سال 2007 مجمع LiPS با ارائه جزئیات مربوط به نرم افزارهای تلفنی، سیستم های پیام رسان، تقویم یا سررسید، IM و همچنین جزئیات API مربوط به سرویس های User Interface، تمام ابهامات باقی مانده در خصوص LiPS Release 1.0 را برطرف خواهد کرد.
جزئیات مربوط به برنامه های آینده تلفن لینوکس در وب سایت اختصاصی مجمع LiPS به آدرس [External Link Removed for Guests]. در اختیار عموم خواهد بود.
بر اساس این گزارش، برنامه هایی که برای سال 2008 میلادی در نظر گرفته شده شامل سرویس های مربوط به API ها ( به عنوان مثال سرویس هایی که بر مبنای IMS هستند) می شود.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”