روش جدیدی برای رجیستری نوکیا ابداع شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

روش جدیدی برای رجیستری نوکیا ابداع شد

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

قاچاقچيان گوشي هاي نوكيا به تازگي با استفاده از رايانه و دستگاهی به نام "باكس" (BOX) گوشی ها را بدون بازکردن به صورت نرم افزاري رجيستر مي كنند.
پيش از اين قاچاقچيان گوشي با استفاده از روشي كه در اصطلاح معمول "سخت افزاري" گفته مي شود، با تعويض آي سي ذخيره شماره سريال گوشي، با آي سي يك گوشي كهنه ، گوشي نوكيا را رجيستر مي كردند.
شرکت مخابرات ایران با همکاری شرکت ارتباطات سیار برای جلوگیری از قاچاق گوشی تلفن همراه ، از اواسط سال گذشته اقدام به ثبت شماره سریال گوشی های وارداتی از مجرای قانونی کرد که در اصطلاح به این کار رجیستر کردن گوشی در شبکه مخابرات گفته می شود.
با این اقدام شرکت مخابرات ، آنتن دهی به گوشی هایی که شماره سریال آنها در شبکه ذخیره نشده بود قطع می شد اما قاچاقچیان پس از مدت کوتاهی با ترفند های مختلف توانستند شماره سریال گوشی ها ی قاچاق را وارد شبکه کنند.
شنيده ها در بازار گوشي حكايت از آن دارد كه رجیستر کردن نرم افزاری گوشی های جدید نوکیا به وسیله یک باكس " box" جدید و گرانقیمت که مخصوص گوشی های نوکیا ساخته شده است، انجام می شود.
باکس، دستگاه مخصوصی است که از مجرای قانونی وارد کشور می شود و اغلب تعميركاران تلفن همراه از آن برای فلش کردن، پردازش مجدد اطلاعات، از بين بردن ويروس گوشی ها و ... از آن استفاده می کنند.
قیمت و ارزش هر باکس بستگی به کارایی و امکانات آن دارد و به تازگی اکثر باکس های موجود در بازار امکان دسترسی به شماره سریال انواع گوشی به جز مدلهای روز نوکیا را به کاربران می دهد.
برخی از تعمیرکاران گوشی در بازار جمهوری تهران با تایید به بازار آمدن باکس قوی که توانایی تغییر شماره سریال گوشی نوکیا را دارد، می گویند: پیش بینی می شد که چنین باکسی بزودی به بازار عرضه شود.
آنان تصریح می کنند: ميزان موفقيت در رجیستر کردن سخت افزاری گوشي هاي نوكيا، زمانبر و پرهزینه بوده است و عملیات رجیستر نیز هميشه با موفقیت انجام نمی شد و در برخی از مواقع در هنگام عمليات، هر دو گوشي معيوب مي شد.
به گفته آنان، جدید بودن و قیمت گران این باکس باعث شده تا همگان به این دستگاه دسترسی نداشته باشند.
شایعات متعددی در زمینه ورود باکس جدید و قیمت آن به گوش می رسد، بسیاری از متخصصان و تعمیرکاران با بیان این که تاکنون موفق به دیدن این دستگاه نشده اند، قیمت حدودی آن را حداقل 110 میلیون ریال و حداکثر 600 میلیون ریال ذکر می کنند.
این درحالی است که حداقل قیمت یک باکس معمولی برای تعمیر ، 300هزار ریال است.
براساس اعلام منابع آگاه ، بیش از 75 درصد از گوشی های موجود در بازار را گوشی های "رجیستر چنج " یا قاچاق تشکیل می دهد و برغم تمایل زیاد ایرانیان به خرید گوشی های نوکیا به طور یقین این برند نیز سهم زیادی در این زمینه دارد.
از سوی دیگر پس از افزایش تعرفه واردات گوشی از چهار درصد به 60 درصد در سه ماهه دوم سال گذشته، از چهار شرکت معتبر وارد کننده محصولات نوکیا، فقط دو شرکت "اتصالات " و "نیا" واردات گوشی نوکیا را ادامه می دهند.
البته عرضه گوشی این دو شرکت به بازار به اندازه ای محدود است که فروشندگان گوشی های نوکیا در بورس بازار گوشی تهران نیز از به بازار آمدن گوشی های این شرکت ها اظهار بی اطلاعی می کنند.
اگر سری به بازار تلفن همراه تهران بزنید ، مشاهده می کنید که گوشی های نوکیا بخش وسیعی از ویترین های فروشگاه ها را اشغال کرده اند و بطور نسبی فروش بالایی دارند.
حال پرسش اینجا است ، آیا رجیستر کردن زیر زمینی گوشی های نوکیا به صورت سخت افزاری و با صرف هزینه های بالا و از همه مهتر صرف زمان حداقل دو ساعت برای هر گوشی ، برای مافیای قاچاق گوشی تلفن همراه سودمند و منطقی است؟
بسیاری از فروشندگان نوکیا معتقدند که برغم گران بودن باکس جدید به نظر می رسد رجیستر به شیوه سخت افزاری در آینده نه چندان دور جای خود را به روش نرم افزاری جدید بدهد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”