قیمت برخی از کارت های حافظه در ایران ارزانتر از کشور تولید کننده است

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

قیمت برخی از کارت های حافظه در ایران ارزانتر از کشور تولید کننده است

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
قیمت برخی از کارت های حافظه micro , mini در بازار ایران در چند روز گذشته ارزانتر از قیمت آن در کشورهای تولید کننده( چین و تایوان) به فروش رسیده است.
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران به نقل از برخی از فروشندگان، هم اینک قیمت یک کارت حافظه micro یک گیگابایت در کشورهای چین و تایوان با براورد ریالی برای یک واردکننده ۹۰ هزار ریال تمام می شود اما در بازار عمده فروشی این رم به قیمت ۸۵ هزار ریال به فروش می رسد که ناشی از رقابت شدید وارد کنندگان با یکدیگر است.
"احمد.م " یکی از فروشندگان کارت حافظه با تاکید بر این که واردکنندگان چمدانی کارت های حافظه یکی از معضلات و مشکلات واردکنندگان بزرگ هستند، افزود: وارد کنندگان چمدانی به دلیل اندازه کوچک و وزن کم کارت حافظه به راحتی میزان زیادی از این محصول را وارد می کنند و گزارش ها حاکی است که و واردات این کالا بیشتر از نیاز بازار است.
وی اظهار داشت : وارد کننده چمدانی بدون توجه به نیاز بازار و به دلیل نگرانی از این که اموالش به فروش نرسد با کمترین سود و گاه پایین تر از قیمت خرید، کالا را به واسطه ها می فروشد که این امر تاثیر منفی در قیمت این کالا در بازا برجای می گذارد.
فروشندگان کارت حافظه معتقد ند که با افزایش روند واردات چمدانی، کنترل بازار را از دست واردکنندگان عمده خارج کرده و آنان را واداشته تا در واردات ، قیمت گذاری و برخورد با واردکننده چمدانی کارت حافظه تجدید نظر کنند.
برخی دیگر از فروشندگان نیز می گویند: پیش بینی می شود در آینده نزدیک شمار وارد کننده چمدانی به دلیل روش ها و تدابیر عمده فروشان و زیان هایی که آنان متحمل می شوند، کاهش یابد و دوباره بازار به شرایط عادی برگردد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”