درآمد بازی های تلفن همراه در جهان در سال 2007 پنجاه درصد افزایش یافت

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

درآمد بازی های تلفن همراه در جهان در سال 2007 پنجاه درصد افزایش یافت

پست توسط DJ.HAMED »

با توجه به راحتی کار با بازی های همراه ، انتظار می رود فراگیری این بازی ها در مقایسه با "پلی استیشن" بیشتر شود
تصویر
موبایل نیوز - با افزایش آگاهی و شناخت مصرف کنندگان، تولید برنامه های مخصوص تلفن همراه از دیگر سو، میزان درآمد حاصله از بازی های تلفنی نیز به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
به گزارش پایگاه اینترنتی "سلولار نیوز" و بر اساس اعلام موسسه تحقیقاتی "گارتنر"، میزان درآمد حاصله از بازی های تلفن همراه از 9/2 میلیارد دلاری که در سال 2006 میلادی به ثبت رسیده بود بیشتر خواهد شد و پیش بینی می شود تا سال 2011 میلادی به 6/9 میلیارد دلار برسد.
بر اساس این گزارش ، میزان درآمد حاصله از بازی های همراه تا پایان سال 2007 میلادی به 3/4 میلیارد دلار خواهد رسید، که این رقم در مقایسه با فروش کلی بازی ها در سال 2006 میلادی مطابق آمار به ثبت رسیده 9/49 درصد افزایش نشان می دهد.
به گفته "توآنگ هی نگوین" یکی از تحلیلگران ارشد موسسه تحقیقاتی گارتنر، با در نظر گرفتن این حقیقت که تلفن های همراه در حال حاضر در بسیاری از بازارها در سطح بسیار گسترده ای عرضه می شود، و همچنین با توجه به راحتی کار با بازی های همراه ، انتظار می رود میزان فراگیری این بازی ها در مقایسه با بازی های رایج کامپیوتری و کنسول های بازی نظیر "پلی استیشن" و غیره ، از استقبال بیشتری در جهان برخوردار شود."
وی در ادامه تصریح کرد: این امر باعث می شود میزان درآمد حاصله از بازی های همراه نسبت به برنامه های تلویزیونی همراه و برنامه های مخصوص بزرگسالان، فراتر رود اما احتمال دارد که این بازار همچنان از بازار موسیقی همراه عقب تر باشد، چرا که موسیقی شناخته شده ترین نوع سرگرمی ها محسوب می شود."
از طرف دیگر همانطور که اپراتورها به راحتی شبکه ها را تحت کنترل خود دارند، تولید کنندگان نیز فرصت هایی به دست آورده اند تا در بازار بازی های همراه نقش محسوس تر و مهم تری ایفا کنند، به این ترتیب که با بالا بردن میزان تخصص خود سطح ارائه برنامه های مربوطه و آموزش ها و آگاهی دادن های لازمه را ارتقا دهند.
بر اساس این خبر تفاوت های منطقه ای و بومی نیز نقش بسیار مهمی در خصوص درجه بندی لازم برای بازی های همراه ایفا می کنند. به عنوان مثال علی رغم این واقعیت که قیمت بازی های همراه اغلب از دیگر سرگرمی های تلفن همراه نظیر موسیقی، صدای زنگ و غیره بالاتر است، ولی بازی های همراه اغلب بالا ترین گزینه در بسیاری از بازارهای در حال توسعه محســــــوب می شود.
دلیل این امر این است که پول کمتری در مقایسه با بازی های کامپیوتری و بازی های کنسولی، برای استفاده از بازی های همراه هزینه می شود.
بر اساس این گزارش پیش بینی می شود میزان درآمد حاصله از بازی های همراه در منطقه آسیا – پاسفیک و ژاپن در سال 2007 میلادی از مرز 8/1 میلیارد دلار هم بگذرد و تا سال 2011 میلادی به 6/4 میلیارد دلار برسد.
تولید کنندگان نیز فرصتی به دست آورده اند تا در بازار بازی های همراه نقش محسوس تر و مهم تری ایفا کنند به این ترتیب که با بالا بردن میزان تخصص خود سطح توزیع برنامه های مربوطه و آموزش و آگاهی های لازم به آن را ارتقا دهند.
بر اساس این خبر تفاوت های منطقه ای و بومی نیز نقش بسیار مهمی در درجه بندی بازی های همراه ایفا می کنند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”