تعداد مشتریان اروپایی شبکه W-CDMA به 50 میلیون نفر رسید

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

تعداد مشتریان اروپایی شبکه W-CDMA به 50 میلیون نفر رسید

پست توسط DJ.HAMED »

موبایل نیوز- تعداد مشتریان اروپایی شبکه نسل جدید W-CDMA در فصل اول سال 2007 میلادی به 50 میلیون نفر رسید.
به گزارش پایگاه اینترنتی "سلولار نیوز" شرکت Hutchison Whampoa در فصل چهارم سال 2006 میلادی برای اولین بار تعداد مشتریان اروپایی تلفن همراه 3G خود را اعلام کرد .
هرچند که شایعه پردازان 3G ممکن است از این امر برای پیش بردن ادعای خود مبنی براینکه سرویس های نسل سومی هنوز حتی در اروپا هم پا نگرفته است استفاده کنند ولی آمار و ارقام مربوط به فصل اول سال 2007 میلادی خلاف این امر را ثابت می کند.
بر اساس این آمار از هر 5 ارتباط برقرار شده در فصل اول سال 2007 میلادی در شبکه همراه اروپا ، 2 تماس مربوط به شبکه های W-CDMA بوده است، حال آنکه آمار مشابه در فصل چهارم سال 2006 میلادی از هر 4 تماس به یک تماس محدود می شد.
از طرف دیگر ، آمار مشترکین شبکه های 3G در فصل چهارم سال 2006 میلادی به میزان 9/3 درصد پایین آمده است که این میزان در مقایسه با مقطع زمانی تعطیلات کریسمس که در سطح بالایی قرار داشت، کاهش قابل توجهی را نشان می دهد.
در نتیجه درصد مشترکین تلفن های همراه اروپایی که از سرویس های ارتباطات نسل سوم (3G) استفاده می کنند، از 7/6 درصد به میزان6/7 درصد در یک دوره 3 ماهه تا پایان ماه مارس سال 2007 میلادی افزایش یافته است، حال آن که تعداد کل ارتباطات با استفاده از شبکه نسل سوّم تا پایان مقطع مذکور از مرز 50 میلیون گذشت.
از میان 4/50 میلیون مشترک W-CDMA در قاره اروپا تا پایان فصل اول سال 2007 میلادی 5/48 میلیون نفر از مناطق اروپای غربی هستند.
در حقیقت میزان کل ارزش افزوده سرویس های ارائه شده روی شبکه W-CDMA در فصل مذکور به استثنای 400 هزار تماس، تماما در بازارهای اروپای غربی به ثبت رسیده اند و این امر به آن معناست که ارزش افزوده خالص بازار اروپای غربی در فصل اول سال 2007 میلادی بیش از متوسط 3 فصل گذشته شبکه های 3G بوده است.
از طرف دیگر نسبت بیشتری ارزش از افزوده سرویس های تلفن همراه در حال حاضر نصیب شبکـــــــه های W-CDMA می شود که این امر بیشتر نشان دهنده افزایش تعداد گوشی های هوشمند 3G است تا اینکه نشاندهنده استراتژی اپراتورهای شبکه ها در خصوص جلب مشتریان 3G باشد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”