هیچ الزامی برای کنترل پیام های کوتاه وجود ندارد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

هیچ الزامی برای کنترل پیام های کوتاه وجود ندارد

پست توسط DANG3R »

 هیچ الزامی برای کنترل پیام های کوتاه وجود ندارد 
 تصویر 
تالیا نیوز - معاون حقوقی و امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ گونه الزام و اصراری برای کنترل و فیلتر کردن پیام های کوتاه ارسالی کاربران ندارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبار تلفن همراه ایران : دکتر "صمد مومن به الله" روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران اظهار داشت: شرکت مخابرات و ارتباطات سیار هم اکنون امکان نظارت و کنترل بر پیام های کوتاه ارسالی کاربران را ندارد.
وی گفت: افراد از این آزادی برخوردار هستند تا پیام های کوتاه با مضامین های کوناگون برای یکدیگر ارسال کنند به گونه ای که در برخی ایام و مناسب های ویژه چندین هزار پیام کوتاه از جانب دریافت کنندگان ارسال شده و وزارت ارتباطات در این خصوص هیچ گونه دخالتی نداشته است.
معاون پارلمانی وزارت ارتباطات با تاکید بر این که کمبود قوانین در این حوزه مشاهده می شود، افزود: دریافت کنندگان می توانند در صورت دریافت SMS های غیر اخلاقی و نامطلوب با مراجعه به مراجع قضایی شکایت خود رادر این مراکز مطرح کنند.
وی افزود: وزارت ارتباطات نیز با دریافت حکم مراجع قضایی اطلاعات موجود از جمله محتوای پیام های کوتاه را در اختیار دادگاه قرار می دهد.
وی گفت: تا دستور قوه قضاییه در این رمینه وجود نداشته باشد وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات از هیچ گونه قدرت اجرایی برخوردار نیست.
مومن به الله تاکید کرد : در صورتی که کنترل و نظارت بر محتوای پیام های کوتاه بر وزارت ارتباطات تکلیف شود این وزارتخانه و شرکت ارتباطات سیار انجام تکلیف می کند.
وی افزود: مجلس شورای اسلامی می تواند مصوبه ای را در این خصوص داشته باشد و این امرنیز مانند کمیته تعیین مصادیق به عهده وزارت ارتباطات گذاشته شود.

لینک خبر :
Please Login or Register to see this code
موفق باشید
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”