بر اساس تحقیق شرکت سامسونگ

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

بر اساس تحقیق شرکت سامسونگ

پست توسط DJ.HAMED »

نقش و جایگاه تلفن همراه در زندگی زنان مشخص شد
تصویر
موبایل نیوز- بر اساس تحقیقات جدیدی که توسط شعبه آمریکایی شرکت Samsung صورت گرفته است نقش و جایگاه تلفن همراه در زندگی زنان مشخص شد.
به گزارش پایگاه اینترنتی سلولار نیوز، نتیجه این تحقیقات نشان می دهد خانم های مجردی که از تلفن های همراه استفاده می کنند بیشتر از هر وسیله ارتباطی دیگری برای برقراری ارتباط به آن متکی هستند.
تحقیقات مذکور همچنین نشان می دهد تلفن های همراه برای خانم ها نقش بسیار مهمی در زندگی خصوصی و روابط آنان دارند.
خانم ها امروزه با استفاده از این وسیله ارتباطی به راحتی برنامه های مختلف زندگی خود را تنظیم کرده و حتی از آخرین مدهای روز و اخبار فعالیت های اجتماعــی زنان مطلــــع می شوند.
نتایج این تحقیقات در زمینه های فوق به این شرح است:
- از هر 10 خانم مجرد تقریبا 4 نفر (39 درصد) نسبت به ارسال SMS احساس "خجالت و شرمندگی" دارند، به این ترتیب که وقتی پیام کوتاهی را برای کسی ارسال می کنند پس از گذشت یک روز به این فکر می افتند که موضوعی را عنوان کرده اند که بهتر بود عنوان نمی کردند."
- بیش از 7 زن از هر 10 نفر (73 درصد) روش متداول استفاده از دفترچه یادداشت را برای درج مشخصات دوستان و آشنایان کنار گذاشته اند و برای این کار از تلفن های همراه استفاده می کنند.
- بر اساس این تحقیقات مشخص شده حدود سه چهارم (74 درصد) از زن ها برای پی بردن به زمان دقیق، بیش از آنکه به ساعت های مچی خود نگاه کنند به تلفن های همراه خود نگاه می کنند.
"رندی اسمیت" قائم مقام امور بازاریابی شرکت سامسونگ در خصوص نقش اهمیت تلفن همـــراه در زندگــــی زنان می گوید: یک گوشی همراه برای یک خانم مجرد بیش از یک وسیله ای ساده برای برقراری ارتباط است.
وی افزود: تلفن همراه بیش از آن که برای این دسته از خانم ها نقش یک وسیله ارتباطی را داشته باشد نقش یک کارآگاه جیبی و یک وسیله دوست یابی را برای آنان ایفا می کند، بنابراین به جرأت می توان گفت که تلفن همراه یک خانم مجرد، بهترین دوست وی محسوب می شود."
بر اساس این گزارش بعضآ برای عدم پاسخگویی به تماس های نامطلوب تلفنی نیز از گوشی های همراه خود استفاده می کنند:
- 40 درصد از خانم های جوان با بهانه کردن مشکلات فنی موجود از پاسخ دادن به تماس کسانی که مایل نیستند با آنها صحبت کنند، از پاسخ گویی خودداری می کنند.
- تقریبا نیمی از خانم ها (48%) گفته اند بیشتر مایلند از طریق SMS ارتباط برقرار کنند تا برقراری ارتباط صوتی.
- تقریبا یک سوم (32 درصد) از پرسش شوندگان اعلام کرده اند که از روی مدل تلفن همراه افراد می توانند در مورد شخصیت آن ها قضاوت کنند.
- 12 درصد از خانم ها عنوان کرده اند که به هیچ وجه تمایل ندارند با کسانی که از تلفن های همراه بزرگ و حجیم استفاده می کنند ارتباط برقرار کنند.
در این نظر سنجی، که به سفارش سامسونگ و توسط موسسه تحقیقاتی Kelton Research انجام شده، بیش از 500 خانم مجرد جوان در گروه سنی 18 تا 35 سال مورد سوال قرار گرفته اند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”