نگاهی به بازار گوشی های سونی اریکسون در هفته ای که گذشت

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

نگاهی به بازار گوشی های سونی اریکسون در هفته ای که گذشت

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
موبایل نیوز - گوشی های سونی اریکسون با گارانتی معتبر در طول هفته گذشته با تغییرات چندانی روبرو نشدند، هرچند که مسوولان شرکت "سیتادل تله کام" وارد کننده قانونی گوشی های سونی اریکسون در خبرها گفته بودند که این شرکت تصمیم دارد با عرضه گوشی های جدید سونی اریکسون و کاهش قیمت گوشی ها قبلی، نوسانی در بازار ایجاد کند.
در طول این هفته ، بیشترین تحولات قیمت در گوشی های سونی اریکسون ، متعلق به گوشی های با گارانتی متفرقه یا قاچاق بود چرا که جواب گوی نیاز بیش از نیمی از بازار هستند.
در نخستین روزهای این هفته گوشی های نسل دوم سونی اریکسون به دلیل عرضه کم به بازار با افزایش قیمت روبرو شدند تا جایی که پس از گذشت تنا چند روز به علت کم یاب شدن برخی از گوشی ها ، پیدا کردن بعضی از مدل ها از جمله Z610 ، k810 در بازار غیر ممکن شد.
در عین حال در رده گوشی های نسل اول و نزدیک به نسل دوم که به گوشی های ارزانقیمت معروفند و غالبا قیمت آنها کمتر از یک میلیون و 800هزار ریال است، به دلیل عرضه زیاد این نوع گوشی ها و رقابت فروشندگان گوشی، سیر کاهش قیمت آغاز شد و نخستین گوشی هایی که براساس این جو روانی ارزان شدند ، گوشی های Z550 و j100 بودند که کاهشی در حدود 100 هزار ریال داشتند.
فروشندگان گوشی های روز سونی اریکسون با کاهش قیمت گوشی های ارزانقیمت ، تصمیم گرفتند تا قیمت فروش گوشی های کم طرفدار این برند از جمله P990 را کاهش دهند.
این گوشی به دلیل داشتن صدای ضعیف تری نسبت به مدل های قدیمی و روز سونی اریکسون با استقبال چندانی از سوی ایرانی ها روبرو نبوده است.
فروشندگان گوشی های سونی اریکسون برای جبران کاهش سود خود به دلیل کاهش قیمت اکثر گوشی های این برند ، به ناچار قیمت گوشی های پر طرفدار این شرکت را افزایش دادند.
سونی اریکسون K800 و W550 از جمله گوشی های پرطرفدار سونی اریکسون است که از اواسط هفته گذشته با افزایش قیمت روبرو بوده است .
قیمت گوشی های k800 و W550 به ترتیب با افزایش 100و 250 هزار ریال روبرو شده و هم اکنون به بهای چهار میلیون و 550 هزار و دو میلیون و 50هزار ریال به فروش می رسد.
البته برخی از فعالان بازار گوشی در خیابان جمهوری تهران ، اصلی ترین دلیل بالارفتن قیمت این گوشی را افزایش میل خرید طرفداران سونی اریکسون و کمبود عرضه این گوشی های به بازار عنوان می کنند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”