استفاده والدین از سرویس مکان یاب گوشی همراه برای کنترل فرزندان

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

استفاده والدین از سرویس مکان یاب گوشی همراه برای کنترل فرزندان

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
سرویس های مختلفی وجود دارند که به شما کمک می کنند بفهمید فرزندانتان به کجا می روند.
موبایل نیوز- والدین برای پیگیری وضعیت و موقعیت فرزندانشان از ابزارهای جدید مانند تلفن های همراه مجهز به GPS (سیستم موقعیت یاب جهانی) استفاده می کنند.
اخیراً تحقیقاتی بر روی تلفن های مکان یاب شرکت های " اسپرینت " و " وریزون " برای بررسی دقیق چگونگی عملکرد این سیستم انجام شده است.
هر دوی این شرکت ها به والدین این امکان را می دهند که از طریق رایانه یا تلفن همراه دریابند گوشی تلفن همراه فرزندشان کجا قرار دارد و به این وسیله در مواقع لزوم فرزند خود را پیدا کنند.
شرکت اسپرینت برای سرویس "مکان یاب خانواده" خود ماهانه 99/9 دلار حق شارژ دریافت می کند. والدین با استفاده از این سرویس می توانند کنترل بیشتری روی فرزند خود داشته باشند و مطمئن می شوند که فرزندشان سر موقع به مکانی که قرار بود برود رسیده است یا خیر.
وقتی عمل کنترل کردن انجام شد، والدین پیامی را دریافت می کنند مبنی بر اینکه فرزندشان به مکان مورد نظر رسیده است یا خیر. این پیام همچنین در صورت نرسیدن، مکان دقیق فرزند را مشخص می کند.
استفاده از سرویس "اسکورت" شرکت وریزون ماهانه 99/9 دلار هزینه داشته و از سیستم GPS برای ردیابی تلفن های همراه استفاده می کند. با پرداخت این مبلغ والدین می توانند برای رفت و آمد فرزندان خود مرزهای جغرافیایی تعیین کنند، و در صورت خروج و یا ورود تلفن همراه فرزند خود از این مرزها، هشدار دریافت نمایند.
سرویس "مکان یاب خانواده" اسپرینت سریعتر از سرویس اسکورت وریزون عمل می کند. یک دقیقه و 10 ثانیه طول می کشد تا سرویس "اسکورت" مکان شخص را مشخص کند، در حالیکه سرویس "مکان یاب خانواده" فقط به 23 ثانیه برای تعیین مکان نیاز دارد.
از طرف دیگر سرویس وریزون در مکان یابی دقیق تر است. هر دو سرویس علاوه بر تعیین مکان فرزند قابلیت های جذاب دیگری را نیز به والدین ارائه می دهند.
اما مرزهای جغرافیایی را نمی توان برای هر آدرسی تعیین کرد. فقط برای مکان های نزدیک تر از 4/1 مایل آدرس داده شده می توان به چنین کاری اقدام کرد.
این سرویس تنها در مواقعی کاربرد دارد که فرزند شما تازه شروع به یادگیری رانندگی کرده است و شما می خواهید مطمئن شوید تا زمانی که به اندازه کافی مهارت کسب نکرده است، زیاد دور نمی رود!
همچنین والدین می توانند بفهمند که فرزندشان با چه سرعتی رانندگی می کند.
یکی از کاربردهای سرویس های "موقعیت یاب" اطلاع از مکان فرد گم شده و یا ربوده شده است. در هر حال سرویس "مکان یاب خانواده" اسپرینت از هر جهت نسبت به اسکورت برتری دارد.
منبع : سایت orlandosentinel.com
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”