توقف طرح رجیستری گوشی ها و سردر گمی بازار

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

توقف طرح رجیستری گوشی ها و سردر گمی بازار

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
موبایل نیوز - با توقف اجرای طرح رجیستری گوشی تلفن همراه امروز (دو شنبه)، بازار علاءالدین تهران به عنوان یکی از مراکز عمده خرید و فروش تلفن همراه با سردرگمی مواجه بود، حالتی که تا کنون در این بازار بی سابقه بوده است.
به گزارش خبرنگار حوزه بازار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران، طرح اجرای رجیستری گوشی تلفن همراه که امکان فعال شدن گوشی های قاچاق را در شبکه ارتباطات سیار غیر ممکن می کرد، از امروز متوقف شده است.
بسیاری از فروشندگان گوشی تلفن همراه و فروشندگان عمده آن می گویند با وضع بوجود آمده در بازار گوشی تلفن همراه که دیگر نیازی به رجیستری گوشی توسط مخابرات نیست، فروشندگان این محصول دچار سردرگمی شده اند. به گونه ای که از تعیین قیمت مشخص برای گوشی ها در مانده اند.
این در حالی است که برخی دیگر از فروشندگان فرصت طلب از موقعیت سوء استفاده کرده و با تغییر سریال گوشی های رجیستر شده به سریال اصلی و تطبیق آن با جعبه های گوشی، آنها را در قالب گوشی های سریال اصلی به کاربران نا آگاه می فروشند.
کاربران نیز در این بازار حیران شده اند چرا که هیچ گونه مرجع ومنبع موثقی برای راهنمایی آنها در جهت تعیین قیمت صحیح گوشی بازار وجود ندارد.
شرکت های گارانتی اصلی نظیر سیتادل تلکام (پخش کننده گوشی های سونی اریکسون) و پارس قائم (پخش کننده گوشی های سامسونگ) از این جریان پیش آمده اظهار نارضایتی کرده و برخی از آنها در صددند که شغل خود را تغییر دهند.
در این میان تنها برندی که از این اتفاق در بازار، تاثیر چشمگیر تری نسبت به سایر گوشی ها داشته و با کاهش قیمت مواجه بوده، می توان به برند نوکیا اشاره کرد.
به عنوان مثال گوشی نوکیا مدل N95 با گارانتی معتبر"اتصالات که تا روز گذشته به بهای 12میلیون و 500 هزار ریال در بازار فروخته می شد، امروز با افت قیمت 300 هزار ریالی مواجه و به قیمت 11 میلیون و 500 ریال فروخته شد.
به گفته فروشندگان این کاهش قیمت همچنان ادامه خواهد یافت.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”