هشدار هکرها :به زودی قفل گوشی آیفون را می شکنیم

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

هشدار هکرها :به زودی قفل گوشی آیفون را می شکنیم

پست توسط DJ.HAMED »

هکرهای اروپایی قصد دارند آیفون را با رمز شکنی از انحصار اپراتور آمریکایی AT&T خارج کنند
تصویر
موبایل نیوز - هکرها در تلاشند تا گوشی جنجالی شرکت، اپل آیفون را قفل شکنی کنند، تا با هر سیم کارتی که داخلش قرار بگیرد کار کند.
یک گروه هکر در سراسر دنیا در حال تبادل اطلاعات درباره جزئیات سیستم آیفون هستند تا بفهمند چطور می توان آن را با سایر سیم کارت های اروپایی نیز فعال کرد، چرا که در حال حاضر این گوشی انحصاراً با سیم کارت اپراتور آمریکایی AT&T کار می کند.
متخصصین در این باره می گویند در صورتی که "هکر"های آیفون موفق شوند، آیفون در اروپا نیز کار خواهد کرد. گرچه این گوشی از کانال های رسمی تا پایان امسال به بازارهای اروپا صادر نخواهد شد. آیفون در حال حاضر از طریق سایت خرید و فروش اینترنتی eBay به قیمت هزار دلار به فروش می رسد.
شرکت اپل مدعی است این گوشی به خوبی انحصارآ برای کار با شبکهAT&T قفل شده است. با این حال، پیش از این سایر گوشی های قفل شده روی شبکه هر اپراتوری با هزینه ای بین 5 تا 10 پوند قفل شکنی شده است.
در حال حاضر چندین هکر در حال تبادل اطلاعات و جزئیات گوشی آیفون هستند. از جمله یک وبلاگ به نام unlockuriphone.com پیشنهاد کرده است که وقتی بتواند به رمز این گوشی نفوذ کند، آیفون را با هزینه بسیار کم قفل شکنی خواهد کرد. این سایت از صاحبان گوشی آیفون خواسته است که شماره سریال جهانی و سایر شناسه های گوشی خود را برای "هکر" گرداننده وبلاگ بفرستند تا او بتواند این گوشی را از انحصار AT&T خارج کند.
منبع : سایت technology.timesonline.co.uk
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”