نگرانی جدید کاربران تلفن همراه

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

نگرانی جدید کاربران تلفن همراه

پست توسط DJ.HAMED »

ویروس جاسوسی موبایلی که مدام شمــا را تعقیب می کند
تصویر
موبایل نیوز- نسخه جدید ویروس مخربی که اغلب فروشندگان برنامه های امنیتی آن را در دسته "تروجان" قرار می دهند، عملیات مخرب خود را آغاز کرده است.
این ویروس، در واقع یک نرم افزار است که می تواند وارد ای-میل کاربران تلفن همراه شود، و همچنین قادر است مکان کاربر را پی گیری کرده و میکروفون گوشی را فعال کند.
در حالی که هنوز در رده بندی نرم افزار FlexiSPY به عنوان یک ویروس "تروجان" جای بحث وجود دارد، ارتقاء این نرم افزار نگرانی شدید کاربران تلفن همراه را برانگیخته است.
در صورتی که این نرم افزار روی گوشی های مجهز به سیستم عامل سیمبین، ویندوز موبایل، یا دستگاه های بلک بری بارگذاری شود، کاربر را قادر می سازد که از راه دور تقریباً تمام کاربردهای دستگاه همراه خود را کنترل و مدیریت کنند.
این نرم افزار همچنین قادر است تمامی مکالمات را ضبط کرده و وارد پیام های کوتاه و "ایمیل" های کاربران تلفن همراه شود.
این "شبه تروجان" همچنین می تواند از راه دور میکروفون گوشی را روشن کند تا بتوان صداهای محیط اطراف گوشی را شنید (حتی بدون این که با گوشی تماس گرفته شود)، و یا بتوان مکان گوشی را مشخص کرد.
"پاتریک رونالد،" متخصص امنیتی ارشد کمپانی "اف-سکیور" گفت: این نرم افزار پس از جمع آوری اطلاعات، تمامی آنها را به وب سرور (سرویس دهنده وب) شخصی که از برنامه استفاده می کند می فرستد. در نتیجه شخص حتی می تواند تمامی کارهایی را که انجام می دهید با کمک دوربین گوشی خودتان ببیند.
وی افزود: "این نرم افزار جاسوسی همچنین می تواند هر جا که می روید رد شما را پیگیری کند، و در کشور ها، شهر ها، و حتی حدود موقعیتی شما را در یک شهر یا محله مشخص شناسایی کند."
"گراهام اینگرام" مدیر کمپانی امنیتی AusCERT در استرالیا پس از انتشار این خبر گفت: نگرانی ها درباره نرم افزارهای جاسوسی تلفن همراه افزایش یافته است.
وی افزود: این نرم افزار، تلفن های همراه را تبدیل به دستگاه شنودی می کند که یک جاسوس یا هکر از راه دور می تواند آن را کنترل کند.
اما "دیک رونالد"، مدیر شرکت Vervata، سازنده این نرم افزار جاسوسی، که مقر آن در بانکوک قرار دارد، عقیده دیگری دارد.
وی مدّعی است این نرم افزار استفاده های مثبتی نیز دارد. برای مثال والدین می توانند فرزندان خود را به این وسیله کنترل کنند.
رونالد افزود: "این نرم افزار کاملاً پنهان بوده و حتی اگر صاحبان گوشی های دارای سیستم عامل "سیمبین" منوی گوشی خود را بازبینی کنند تا ببیند که آیا برنامه ای در حال پردازش بر روی گوشی است یا خیر، نمی توانند چیزی بیابند."
کمپانی Vervata ادعا دارد چون این نرم افزار برای نصب نیاز به نیروی انسانی دارد، بنابراین در رده ویروس ها قرار نمی گیرد.
منبع : سایت zdnet.com.au
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”