بازار سونی اریکسون در هفته ای که گذشت

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

بازار سونی اریکسون در هفته ای که گذشت

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبایل نیوز - بازار خریدو فروش گوشی های سونی اریکسون با گارانتی معتبر در هفته منتهی به 15 تیرماه دستخوش تغییرات نسبی شد و قیمت برخی از مدل های این شرکت کاهش یافته است.
به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران ، این درحالی است که مسوولان شرکت "سیتادل تله کام" وارد کننده قانونی گوشی های سونی اریکسون پیشتر اعلام کردند که که این شرکت برای ایجاد تحرک و خروج از رکود ،در صدد عرضه گوشی های جدید با قیمت ارزانتر هستند.
انتشار خبر لغو رجیستری گوشی ها از سوی شرکت مخابرا ت ایران بازار داخلی را دستخوش نوسان و شوک کرده است بطوری که فعالان بازار می گویند که بسیاری از برنامه های شرکت های معتبر با لغو این طرح با وقفه روبرو شده است.
شرکت مخابرات ایران و ارتباطات سیار روز دوشنبه هفته گذشته اعلام کردند طرح رجیستر ی گوشی ها که حدود یکسال پیش برای جلوگیری و کنترل قاچاق آغاز شده بود ، روز دوشنبه هفته جاری لغو شد.
این اقدام موجب کاهش قیمت گوشی ها در بازار تهران شده است و پیش بینی می شود که روند کاهش قیمت گوشی شرکت های معتبر از جمله سونی اریکسون در روزهای آینده نیز ادامه یابد.
گوشی های نسل اول و نزدیک به نسل دوم سونی اریکسون که به گوشی های ارزان قیمت معروفند و قیمت آنها کمتر از یک میلیون و 800 هزار ریال است، به دلیل عرضه زیاد و رقابت فروشندگان سیر نزولی داشت ، برای مثال گوشی های Z530 و j100 حدود 100 هزار ریال کاهش یافت.
فروشندگان تصمیم گرفتند تا قیمت فروش گوشی های کم طرفدار این برند از جمله P990 را کاهش دهند.
این گوشی به دلیل داشتن صدای ضعیف تر نسبت به مدل های قدیمی و روز سونی اریکسون با استقبال چندانی از سوی ایرانی ها روبرو نبوده است و روند کاهش قیمت را نسبت به هفته پیش طی می کند.
همچین قیمت گوشی k800 سونی اریکسون با گارانتی متفرقه در بازار تهران طی چهار روز متوالی 800 هزار ریال کاهش یافته است.
از دیگر مدل های این شرکت نیز که با کاهش قیمت روبرو بوده است ، می توان به گوشی Z550 اشاره کرد که در این مدت قیمت آن 200 هزار ریال پایین آمد.
نوسان قیمت گوشی های سونی اریکسون با گارانتی متفرقه در این مدت بیشتر بوده است ، بطوری که در نخستین روزهای این هفته گوشی های نسل دوم سونی اریکسون به دلیل عرضه کم به بازار با افزایش قیمت روبرو شدند تا جایی که پس از گذشت چند روز برخی از گوشی ها ، مانند Z7 10 در بازار نایاب شد.
فروشندگان گوشی های سونی اریکسون برای جبران کاهش سود خود به دلیل پایین آمدن قیمت اکثر گوشی های این برند بر اثر اجرای لغو طرح رجیستری ، به ناچار قیمت گوشی های پر طرفدار این شرکت را افزایش دادند.
گوشی W850سونی اریکسون از جمله گوشی های پرطرفداری است که از اواسط هفته گذشته با افزایش قیمت روبرو بوده است بطوری که قیمت W850 بیش از 100هزار ریال بالا رفت و هم اکنون چهار میلیون و 950 هزار ریال به فروش می رسد.
البته برخی از فعالان بازار گوشی در خیابان جمهوری تهران ، اصلی ترین دلیل بالارفتن قیمت این گوشی را افزایش تقاضا ی طرفداران سونی اریکسون و کمبود عرضه این گوشی های به بازار عنوان می کنند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”