شرکت اتصالات اینترنشنال تهران

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

شرکت اتصالات اینترنشنال تهران

پست توسط DJ.HAMED »

چاره ای جز پذیرش لغو طرح رجیستری نداریم

تصویر

موبایل نیوز – قائم مقام شرکت اتصالات اینترنشنال تهران گفت : بسیاری از شرکت های معتبر وارد کننده گوشی تلفن همراه به دلیل ضرورت اجرای تعهدات و در انبار ماندن گوشی های رجیستر نشده به ناچار با لغو طرح رجیستری موافقت کرده اند.
این درحالی است که یکی از مسوولان مراکز ذیربط اعلام کرد که اکثر شرکت های معتبر با لغو طرح رجیستری که دوشنبه هفته گذشته اعلام شد ، موافق هستند.
"اسدالله بوذری" روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی تلفن همراه ایران ، اظهار داشت : از زمان اعلام لغو طرح رجیستری شمار زیادی گوشی های متفرقه و ارزان به بازار عرضه شده است.
بوذری تصریح کرد : بسیاری از فروشندگان و وارد کنندگان گوشی تلفن همراه معتقدند که لغو این طرح تنها با حفظ تعرفه 60 درصدی کنونی ، به نفع قاچاقچیان گوشی بوده و قدرت رقابت آنان را در بازار افزایش داده است.
وی با تاکید بر این که تنها دود این تصمیم به چشم وارد کنندگان معتبر می رود، ادامه داد : بسیاری از شرکت های معتبر از جمله شرکت اتصالات، شمار زیادی گوشی در انبار داشتند که شرکت مخابرات توان رجیستری آن ها را نداشت.
قائم مقام شرکت اتصالات اینترنشنال تهران گفت ما بارها خواهان رفع مشکل این نوع گوشی ها بودیم.
وی در مورد پیامدهای لغو این طرح گفت: حذف رجیستری گوشی تلفن همراه فاصله قیمت بین گوشی های دارای گارانتی ( ضمانت نامه) و "وارانتی "(خدمات پس از فروش) با گوشی های قاچاق یا گارانتی متفرقه افزایش می دهد.
بوذری افزود: این مساله قدرت رقابت قاچاقچیان گوشی را در بازار افزایش داده است زیرا شرکت های معتبر مجبورند برای واردات گوشی، تعرفه 60 درصدی بپردازند اما قاچاقچیان گوشی بدون پرداخت تعرفه، گوشی خود را با قیمت ارزان وارد بازار می کنند.
قائم مقام شرکت اتصالات، تنها راه مقابله منطقی با قاچاقچیان گوشی را کاهش تعرفه گوشی تلفن همراه دانست و گفت: لغو طرح رجیستری در صورتی مفید خواهد بود که با تعرفه 60 درصد همخوانی داشته باشد و در غیر این صورت تنها شرکت های معتبر زیان خواهندکرد.
وی ابراز امیدواری کرد به زودی مسوولان امر چاره ای برای ضررهای پی در پی شرکت های گارانتی معتبر بیندیشند و حداقل تعرفه وارد گوشی را به حدی که توان رقابت را در شرکت های معتبر ایجاد کند، کاهش دهند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”