پروژکتور نمایش فیلم و عکس برای گوشی همراه ساخته شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

پروژکتور نمایش فیلم و عکس برای گوشی همراه ساخته شد

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
موبایل نیوز - دیدن تصاویر و شنیدن موسیقی با موبایل عالی است، ولی تماشای فیلم و کلیپ در صفحه ای به ابعاد یک قوطی کبریت چندان هم دلچسب نیست و نمی تواند جایگزین خوبی برای تماشای تلویزیون خانگی به حساب آید.
اکنون راهی پیدا شده است که بدون آن که برتری سیار بودن تلفن همراه خود را نادیده بگیرید، تصاویر و فیلم ها را در ابعاد تلویزیون معمولی تماشا کنید.
به گزارش روزنامه هیندو، در هفته های اخیر پنج فناوری مختلف در این خصوص نتها در هندوستان ارائه شده است، که همگی به بازار پرسود 2 میلیون مشترکی موبایل آن کشور چشم دوخته اند که مهمترین آن ساخت پروژکتور برای تلفن همراه است.
این پروژکتورها با حد و اندازه یک نخ سیگار، این قابلیت را دارند که تصاویر و فیلم های موبایل شما را در اندازه بسیار بزرگتر روی یک صفحه یا دیوار نشان دهند.
شرکت "فرانهور" در آلمان نیز خبر از دستیابی به فناوری ساخت پروژکتور در قطع یک حبه قند را داده است، که با استفاده از لیزرهای آبی و قرمز و یک آئینه گردان کار می کند. این شرکت آمادگی خود را برای همکاری با شرکت های تجاری برای تولید انبوه پروژکتور خود اعلام کرده است.
شرکت های "سیکو –اپسون" و "رویال فیلیپس الکترونیکس" نیز دست به دست هم داده اند تا یک پروژکتور کوچک با استفاده از فناوری ثبت شده 3-LCD طراحی کنند.
برای درک بهتر این تکنولوژی تصور کنید که با دوربین عکاسی خود عکس یا فیلمی بگیرید و بلافاصله بتوانید آن را بر روی نزدیک ترین دیوار مشاهده نمائید.
صرف نظر از اینکه کدام یک از این دستگاه ها می توانند گوی رقابت را در تولید کوچکترین پروژکتور جهان از دیگران برباید، به نظر می رسد شرکت آمریکایی "تگزاس اینسترومنت" برنده این بازی باشد.
این شرکت با کوچک تر کردن فناوری پردازش نور، توانسته است پروژکتورهای کوچکی ملقب به "پیکو پروژکتور" برای گوشی های موبایل تولید کند.
"تگزاس اینسترومنت" با این کار خبر از تولید "کوچکترین پروژکتور جهان" در آینده نزدیک داده است، ولی ابعاد آن را هنوز اعلام نکرده است.
این محصول قرار است به زودی تحت نام های معروف تجاری نظیر سامسونگ، توشیبا و میتسوبیشی به بازار های جهان عرضه شود.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”