تلفن‌همراه کارایی مغز را کاهش می‌دهد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

تلفن‌همراه کارایی مغز را کاهش می‌دهد

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر
تالیانیوز - نتایج یک مطالعه جدید نشان داد، استفاده طولانی‌مدت از تلفن‌همراه توانایی‌های مغز را کاهش می‌دهد.
به گزارش تالیانیوز، افزایش استفاده از تلفن‌های همراه، کامپیوترهای قابل‌حمل و دیگر دستگاه‌های دیجیتال باعث شده است تا بیش از 25 درصد مردم بریتانیا شماره خط ثابت خود را از یاد ببرند. این در حالی است که تنها یک‌سوم مردم بریتانیا قادرند تاریخ سه نفر از اقوام نزدیک خود را به یاد بیاورند.
در این مطالعات مشخص شد، مردم بریتانیا به‌طور میانگین تنها پنج رمزعبور، پنج کد شناسایی، دو شماره صفحه، سه شماره مخصوص شناسایی ID و سه شماره حساب بانک را به خاطر می‌سپارند و بیش از آن را از یاد می‌برند.
بیش از 60 درصد مردم بریتانیا از حجم انبوه اطلاعات که با آن مواجه هستند احساس نگرانی می‌کنند و معتقدند دستگاه‌هایی مثل تلفن‌همراه که شماره‌‌ تلفن‌ها و رمزهای عبور را در خود جای می‌دهد، توانایی مغز آن‌ها را کاهش داده است.
در این مطالعات بیش از سه هزار نفر شرکت کردند و دست‌کم نیمی از آن‌ها اعتراف کردند که به دلیل مشکلات حافظه‌ای از یک رمزعبور برای تمام حساب‌های الکترونیکی و دیجیتالی خود استفاده می‌کنند.
پروفسور یان رابرتسون(Ian Robertson) یکی از محققان دانشگاه دوبلین در این باره گفت: "اعتماد بیش از اندازه مردم به تلفن‌های همراه و فناوری‌های مشابه باعث شده است تا کارایی مغز آن‌ها کاهش یابد."
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”