خورشید عامل اصلی قطع ناگهانی تماس در تلفن همراه معرفی شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

خورشید عامل اصلی قطع ناگهانی تماس در تلفن همراه معرفی شد

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبایل نیوز - بر اساس تحقیقات انجام شده توسط یک پروفسور ریاضی ، خورشید عامل اصلی وجود برخی اختلال ها وهمچنین قطع ناگهانی تماس در تلفن همراه معرفی شد.
به گزارش روز دو شنبه پایگاه اینترنتی سلولار نیوز قطع تماس در تلفن همراه و ایجاد اختلال در آن که قسمت عمده ای از آن به خاطر اختلالات جوی نظیر میزان رطوبت بالا و وجود فضاهای سبز است ، یک ریشه و علت بسیار مهم دیگر هم دارد که فعالیت های خورشیدی معرفی شده است.
گروه تحقیقاتی دانشگاه آمریکایی کوئین که تحت سرپرستی پروفسور "دیوید تامپسون" از دهه 1990 در خصوص ریشه یابی رازهای پنهان مربوط به نقصیصه های ماهواره ای مخابراتی تحقیق می کردند ، باردیگر فعالیت های خود را در آزمایشگاه Bell از سر گرفته اند تا با کشف موضوع ، پاسخ سوال میلیون ها تن از استفاده کنندگان از تلفن همراه در سراسر جهان را بدهند.
بر اساس این تحقیقات، اینطور به نظر می رسد که هم ماهواره ها و هم تلفن ها از تغییرات مربوط به حالت های مختلف جاذبه خورشیدی متاثر شده اند.
بر اساس این خبر قرار است که نتیجه آخرین یافته های گروه تحقیقاتی مذکور در مجله بین المللی IEEE (موسسه مهندسان برق والکترونیک) به چاپ برسد.
دکتر تامپسون با استفاده از اطلاعات به دست آمده از تلسکوپ های رادیویی خورشیدی ، فرکانس رادیویی انرژی را که توسط خورشید متصاعد شده است، ردیابی می کند و سپس به اتفاق شاگردانش سعی خواهند کرد تا میان پالس های مذکور و اختلالات موجود در تلفن همراه ، ارتباطی را بیابند.
وی امیدوار است که اطلاعات و یافته های به دست آمده از تلسکوپ جدید و گرانقیمت دانشگاه کوئین که بر پشت بام ساختمان دانشکده ریاضیات این دانشگاه نصب شده است ، به محققان کمک کند تا آنان متوجه شوند که چگونه حالت های مختلف جاذبه های خورشیدی می توانند منجر به ایجاد اختلال در تماس های برقرار شده با تلفن همراه شوند .
دکتر تامپسون در خصوص آنچه تیم تحقیقاتی تحت سرپرستی وی به دست آورده اند گفت: آنچه که به دست آمده است بسیارحیرت آور است و از بسیاری جهات با توجیهات و توضیحاتی که در کتاب های آموزشی مهندسی منتشر شده است ، متفاوت می باشد.
وی در ادامه در همین خصوص یادآور شد: هنگامی که اشعه رادیویی خورشید می تابد و ایستگاه آنتن های مربوط به تلفن همراه نیز رو به خورشید هستند ، میزان مکالمات تلفن همراه که بدون هیچ دلیل منطقی قطع می شوند به یکباره به شدت افزایش می یابند.
وی در پاسخ به این سوال که چرا تماس های برقرار شده با تلفن همراه بعضا در مواقعی که حتی خورشید هم در آسمان نمی تابد قطع می شوند ، گفت : "ما بر این باور هستیم که این امر به هر حال در اثر انرژی تابش خورشید در میدان مغناطیسی زمین به وجود می آید . هرچند که شاید از نظر خیلی از مردم چنین چیزی ممکن نیست ولی بسیاری از متخصصان اکنون از چنین نظریه ای به حیرت آمده اند."
لازم به ذکر است که تیم تحقیقاتی مذکور از گردهم آیی متخصصان بسیاری از دانشگاه های سراسر آمریکا به وجود آمده است.
دکتر تامپسون در ادامه به این نکته اشاره کرد: "باید به این موضوع توجه داشت که خورشید بیش از 10 میلیون حالت عادی دارد و ارتباط آن با سیستم های مهندسی موجود در زمین وضعیتی را به وجود می آورد که ما سعی داریم به آن پی ببریم."
وی همچنین خاطر نشان کرد از آنجائی که بسیاری از مطالعات صورت گرفته در حوزه مخابرات و سیستم های تلفن همراه و نقیصه های مربوط به آنها در مقطع زمانی دهه های 70 تا 90 صورت گرفته است بنابراین اکنون زمان مناسبی است تا از مجموع اطلاعات و یافته های به دست آمده در این خصوص استفاده شود و در جهت رفع مشکلات اقدام گردد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”