شرکت 'دوکومو' با Super 3G انقلاب می کند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

شرکت 'دوکومو' با Super 3G انقلاب می کند

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبایل نیوز- شرکت ژاپنی NTT DoCoMo امکان دانلود بی سیم سریع را برابر با 300 مگابایت در ثانیه میسر می کند.
به گزارش منابع اینترنتی، این شرکت در حال حاضر در حال راه اندازی آزمایشی "Super 3G" است و امیدوار است که به زودی موفق شود داده ها را با سرعتی معادل 300 مگابایت در ثانیه انتقال دهد.
شرکت دوکومو در نظر دارد تا با استفاده از تکنولوژی گسترده 3.9G تحولی عظیم در تکنولوژی ارسال داده ها بصورت بی سیم ایجاد کند.
بنا به اعلام این شرکت، تکنولوژی مذکور از قابلیت های ویژه ای برخوردار است که از آن جمله می توان به انتقال داده ها با انرژی پایین و همچنین ارتقا سطح تاثیر گذاری طیف وباند مربوط به آن اشاره کرد.
بر اساس این خبر ، تکنولوژی مذکور نسخه ای کاملا پیشرفته از High-Speed Downlink Packet Access (HSDPA) و High-Speed Uplink Packet Access (HSUPA), محسوب می شود که در حقیقت گونه ای متحول شده وبرگرفته از تکنولوژی های انتقال داده W-CDMA است.
نحوه کار و عملکرد تکنولوژی مذکور به این صورت است که دوکومو کار خود را با یک آزمایش در مکان سر بسته آغاز می کند به این ترتیب که با استفاده از یک آنتن ارسال و دریافت بتواند سرعت انتقال داده را ارزیابی کند.
شرکت مذکور سپس تجارب به دست آمده از آزمایش مذکور را گسترش می دهد تا با استفاده از 4 آنتن ورودی و خروجی چند گانه Multiple-Input Multiple-Output (MIMO) که هم برای ایستگاه مبنا ( ( محل ارسال )و هم برای ایستگاه سیار (محل دریافت ) استفاده می شود ، بتواند نحوه انتقال downlink را نیز ارزیابی کند.
هدف از این امتحان دستیابی به سرعت انتقال downlink برابر با 300 مگابایت در ثانیه است.
تکنولوژی آنتن MIMO برای برقراری ارتباطات بی سیم بکار می رود که در این گونه ارتباطات؛ جریان داده های مختلف بااستفاده از آنتن های چندگانه ای که هم برای ارسال و هم برای دریافت در یک فرکانس مشابه استفاده می شوند، به صورت حجیم وچندگانه منتشر می شوند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”