‘JavaFX’، سیستم عامل جدید برای تلفن ها همراه پیشرفته

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

‘JavaFX’، سیستم عامل جدید برای تلفن ها همراه پیشرفته

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبایل نیوز - شرکت «سان میکرو سیستمز» در نظر دارد تا با عرضه «JavaFX Mobile» به تولیدکنندگان تلفن همراه، نبض بازار بالقوه 5.5 میلیارد تلفن همراه را در اختیار گیرد.
به گزارش سایت اینترنتی ComputerWeekly، “JavaFX Mobile” یک سیستم عامل برای تلفن های همراه پیشرفته است، که دست برنامه نویسان نرم افزارهای همراه را در ساختن برنامه های پیچیده و حجیم و پشتیبانی از شبکه، باز نگاه می دارد.
زبان برنامه نویسی جاوا برای نخستین بار توسط شرکت «سان میکروسیستمز» ابداع شد. شرکت سان در آخرین سرشماری خود در ماه مه اعلام کرد که 5/1 میلیارد گوشی همراه از جاوا پشتیبانی می کنند.
اما تا کنون از زبان برنامه نویسی جاوا در تلفن های همراه بیشتر برای برنامه های عامه پسند مانند بازی ها استفاده شده است.
گارتنر، تحلیلگر زبده این شرکت اظهار داشت: موفقیت ناچیز جاوا در عرصه تلفن های همراه به طور قابل ملاحظه ای با برتری و چیرگی این زبان در برنامه های سرور و بزرگ در تقابل است.
وی عدم موفقیت جاوا در عرصه تلفن همراه را بیشتر ناشی از کمبود ابزارهای برنامه نویسی کارآمد دانست.
اما JavaFx Mobile آمده است تا به این کمبودها پایان دهد. شرکت سان در نظر دارد با دادن جواز JavaFX Mobile به تولیدکنندگان تلفن همراه، همکاری خود را با آنان آغاز کند و از این طریق سود قابل توجهی از بازار 5.5 میلیارد گوشی همراه مجهز به جاوا ببرد.
علاوه بر این شرکت سان برای برنامه نویسان جاوا در تلفن همراه، ابزار برنامه نویسی MSA را در نظر گرفته است. این ابزار برای برنامه های مختص مشترکین و در کل برنامه های فردی طراحی شده است.
از سوی دیگر شرکت سان در آینده نزدیک، ابزار MSA Advanced را برای برنامه های تجاری و بازرگانی عرضه می کند.
JavaFX Mobile برای نخستین بار در توسط «ساواجه تکنولوجویز» ابداع شد و سپس شرکت سان در آوریل 2007 امتیاز آن را خرید.
JavaFX Mobile به برنامه نویسان این اجازه را می دهد که بیشتر بر روی برنامه مد نظرشان وقت بگذارند و ذهن خود را مشغول پیچیدگی های برنامه نویسی نکنند.
این زبان برنامه نویسی نوین از واسطهای برنامه نویسی جاوا و API ها پشتیبانی می کند.
و اما از لحاظ آسانی، کدنویسی در JavaFX از جاوا آسانتر است و شرکت سان وعده داده است که با تولید ابزارهای بصری بیشتر، برنامه نویسان وب را تا حدود زیادی از کدنویسی بی نیاز کند.
انتظار می رود که تولیدکنندگان تلفن همراه در نیمه نخست سال 2008 میلادی به فروش گوشی های همراه با سیستم عامل JavaFX بپردازند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”