مواظب حمله مجدد ویروس قدیمی به گوشی های خود باشید

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

مواظب حمله مجدد ویروس قدیمی به گوشی های خود باشید

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبایل نیوز - مخابرات امارات متحده عربی بار دیگر در خصوص ویروس تلفن همراهی هشدار داد که با انتشار متواتر خود به دیگر تلفن های همراه، موجب کاهش اعتبار شما می شود.
سایت خبری «گلف نیوز» گزارش داد که ویروس قدیمی «CommWarrior» بار دیگر پس از یک سال و اندی به تلفن های همراه مشترکین هجوم آورده است.
یک سال و نیم پیش نیز این ویروس به شدت در بین کاربران تلفن همراه امارات شیوع پیدا کرد.
به دنبال شیوع دوباره این ویروس، کاربران اظهار داشتند، که آنها پیامی را دریافت می کنند که به آنها می گوید که یک MMS (پیام چندرسانه ای) دریافت کرده اند.
این کاربران به مجرد آن که برنامه پیوست این پیام را باز می کنند، ویروس به کار می افتد و چندین کپی از خود به شماره های موجود در فهرست شماره های موجود در تلفن آلوده شده به ویروس می فرستد.
بدین ترتیب این ویروس، با فرستادن کپی از خود به شماره های آشنایان فرد، نه تنها هزینه قابل توجهی را برای وی به جای می گذارد، بلکه موجب پخش و آلوده شدن تلفن های همراه دیگران به ویروس نیز می شود.
سایت «لوز وایر» این ویروس را چنین تفسیر کرد: این ویروس برای نخستین بار توسط بلوتوث منتشر شده است و به طور خودکار خود را از طریق بلوتوث به سایر گوشی هایی که بلوتوث شان فعال است، می فرستد.
بدین ترتیب اگر بلوتوث شما و فعال باشد و در حوزه شما دستگاهی آلوده به این ویروس باشد، این ویروس از طریق بلوتوث برای شما فرستاده می شود.
اما نقش اصلی را شما در اجرای ویروس بازی می کنید. چرا که از شما پرسیده می شود که خواستار اجرای این برنامه هستید و یا خیر.
جالب آنکه این ویروس اصلا جدید نیست و پیشینه آن به مارس 2005 باز می گردد.
این گزارش می افزاید که با نصب آنتی ویروس هایی من جمله MyMobiSafe می توان مانع فعالیت این ویروس شد و آن را حذف نمود.
شایان ذکر است که این اصلیت این ویروس روسی بوده بر روی سیستم عامل «سیمبین» کار می کند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”