سهل انگاری کاربران بزرگترین عامل آسیب دیدگی تلفن های همراه

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

سهل انگاری کاربران بزرگترین عامل آسیب دیدگی تلفن های همراه

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

وبنا – بروز حوادث ناشی از اشتباهات و سهل انگاری کاربران با توجه به روند پرشتاب صنعت تلفن همراه و همگانی شدن این ابزار جدید ارتباطی روبه افزایش است بطوری که این مساله امروزه به یکی از دغدغه های مراکز و نمایندگی های فروش تبدیل شده است.
سایت CTV بااجرای یک طرح تحقیقاتی اعلام کرد که آسیب دیدگی تلفن همراه به دلیل بروز حوادث ماننده افتادن گوشی در آب ، دستشویی و سرویس های بهداشتی زیاد شده است.
«تاد مک لاکلین» از شرکت اپراتور همراه «پرایری موبایل» اظهار داشت: تعداد افرادی که تلفن های همراهشان را در دستشویی و سرویس های بهداشتی از دست می دهند، حیرت انگیز است.
«وینسنت ساپر» تعریف می کند که هیچ گاه لحظه افتادن تلفن همراهش را در دستشویی فراموش نمی کند.
او وقتی به دستشویی یک تئاتر رفته بود، گوشی نو خود را که در جیب سمت راست ژاکتش جاسازی کرده بود، بر اثر یک سهل انگاری ساده از دست داده است.
هرچند که افتادن گوشی های همراه در دستشویی بسیار زیاد شده است، اما حوادث از دست دادن تلفن همراه به همین یک مورد ختم نمی شود.
برای مثال می توان از خانمی گفت که گوشی همراه خود را در شلوارک خود جا گذاشته و آن را در ماشین لباسشویی و خشک کن قرار داده است.
یکی دیگر از همین کاربران که مدعی تمرکز روی چند کار هستند، مشغول فرستادن پیام کوتاه در حین شستن ظرف ها بود، که به ناگاه گوشی همراه خود را غرق در آب و مایع ظرفشویی دید.
داستان مردی که با گوشی همراه خود در مایو شنا قرار داد و تن به دریا زد شاید به گوش شما نیز خورده باشد.
حوادثی نظیر پرت شدن گوشی ها و افتادن آن روی آسفالت بر اثر دویدن و یا بی احتیاطی یکی دیگر از حوادث روزمره برای کاربران است.
البته فهرست افرادی که بر اثر سهل انگاری های عجیب و غریب و اشتباهات چنین حوادث جالبی را می آفرینند به همین چند نفر ختم نمی شود.
«مک لاکلین» خبر از حوادثی خنده دارتر و عجیب و غریب تر می دهد. وی می گوید که یک بار یکی از مشترکین لاشه گوشی همراه خود را که به زیر «کمباین» رفته بود، به شرکت آورده بود.
وی همچنین درباره مراجعه کارگر ساختمان سازی به شرکت که بقایای گوشی همراه خودرا که از طبقه دوازدهم افتاد ه بود ، می گوید
وی گفت : او همه قطعاتش را جمع آوری کرده بود و البته ما هم هیچ کاری نتوانستیم برایش انجام دهیم.
به هر حال کارشناسان در خصوص سالم ماندن تلفن همراه خیس شده، ابراز امیدواری می کنند، به شرطی که بلافاصله باتری آن خارج شود تا از اتصال کوتاه پیشگیر شود.
اما در این شرایط احتمال آسیب دیدگی و زنگ زدن مدار داخلی وجود دارد . بنابراین لازم است که پس از درآوردن باتری، تلفن همراه را با یک سشوار خشک کنید.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”