قاچاقچیان شرکت های رسمی را نابود می کنند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

قاچاقچیان شرکت های رسمی را نابود می کنند

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبنا - بسیاری از نمایندگی های شرکت نوکیا در ایران با توجه به شرایط ایجاد شده در بازار ایران و همچنین افزایش قاچاق گوشی های این کمپانی ، خواستار حمایت بیشتر شرکت اصلی نوکیا از خود هستند.
به گزارش خبرنگار موبنا، بسیاری از فعالان رسمی گوشی های نوکیا از کاهش تقاضا و متداول شدن خرید و فروش گوشی های قاچاق و بازسازی شده به جای محصولات اصلی ، گله مندند.
به گفته آنان، توان رقابتی نمایندگی های رسمی نوکیا در برابر قاچاقچیان که تعداد آنان نیز هر روز افزایش می یابد، به طور فزاینده ای کاهش یافته است و این مسئله باعث شده که برخی از نمایندگی های رسمی این کمپانی از فعالیت در بازار ایران دست بکشند.
دو شرکت رسمی و فعال "ایراتل" و "موبایل پلاس" به دلیل ناتوانی در رقابت و افزایش تعرفه واردات گوشی به داخل کشور از اوایل سال گذشته عملا واردات گوشی های نوکیا به تهران را متوقف یا به حد قابل توجهی کاهش داده اند.
بسیاری از فعالان رسمی با بیان اینکه ، شرایط برای آنها هر روز سختر می شود ، می گویند: کمتر شدن متقاضیان و استقبال بیشتر از گوشی های بازسازی شده و قاچاق ، نگرانی آنان را در عدم توانایی به انجام تعهداتشان به شرکت اصلی نوکیا بیشتر کرده است.
در حال حاضر تنها دو شرکت "اتصالات اینترنشنال تهران" و "خدمات طلایی نیا" هستند که ته صدایی از آنان در بازار به گوشی می رسد.
بسیاری از فروشندگان گوشی های نوکیا در بازار جمهوری تهران با بیان اینکه از یک سال گذشته تا کنون و پس از افزایش یکباره تعرفه واردات گوشی از چهار درصد به 60 درصد ، گوشی هایی با گارانتی های معتبر کیمیا شده اند، می گویند: در بازار کمتر نامی از شرکت های فعال و قدیمی وارد کننده نوکیا شنیده می شود، هر چند که تبلیغات آنان در سطح شهر به وفور به چشم می خورد.
آنان دلیل اصلی کاهش قیمت گوشی های معتبر و رسمی به کشور را ، تعرفه بالای واردات گوشی، سود کم برای وارد کننده رسمی و از همه مهمتر قاچاقچیان بزرگ و قدرتمند می دانند.
به گفته آوید ، یکی از فروشندگان نوکیا در بازار جمهوری تهران ، پس از لغو طرح رجیستری گوشی ، قاچاق انواع گوشی نوکیا جان تازه ای گرفت و به محو شدن شرکت های معتبر و رسمی از صحنه رقابتی بورس گوشی تهران ، کمک شایانی کرد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”