HTC Touch برای رقابت با iPhone به بازار می آید

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

HTC Touch برای رقابت با iPhone به بازار می آید

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبنا - شرکت HTC از آماده شدن گوشی همراه خود موسوم به «HTC Touch» برای عرضه به بازار خبر داد. گوشی که شباهت های بسیاری به iPhone دارد و برای رقابت با این محصول ساخت "اپل" به بازار می آید.
سایت خبری «برایت برند» گزارش داد: گوشی جدید «HTC Touch» نیز که سیستم عامل آن «مایکروسافت ویندوز موبایل» است، همانند iPhone دارای صفحه «تاچ اسکرین» است و شما می توانید اموارت بسیاری را فقط با انگشتتان انجام دهید.
علاوه بر این، طراحی دستگاه HTC شباهت زیادی به iPhone دارد و درست همانند این گوشی ساخت «اپل»، ظاهری براق، گوشه هایی پخ و دکمه های معدودی دارد.
اما این گوشی تقلیدی از iPhone نیست، بلکه قابلیت هایی دارد که دارندگان iPhone حتی خواب آن را نمی توانند ببینند.
چیزی که جالب توجه است این است که این گوشی همراه در این قالب کوچک، از فناوری های پیشرفته بلوتوث و «وای-فای» پشتیبانی می کند.
تعداد دکمه های این دستگاه معدود بوده و فقط یکی از دکمه های آن قابل برنامه ریزی می باشد، این بدان معنی است که شما همه کارهای خود را باید از طریق لمس صفحه نمایش انجام دهید.
ابعاد صفحه «تاچ اسکرین» این دستگاه 10 سانتیمتر ارتفاع، 6 سانتیمتر عرض و 4/1 سانتیمتر ضخامت دارد و وضوح نمایش آن 320 در 240 پیکسل است.
این گوشی دریچه مخصوص کارت های میکروSD را دارا می باشد و وزن آن با احتساب باتری، 112 گرم است.
چیزی که این گوشی همراه را از دیگر تلفن های همراه با سیستم عامل «ویندوز موبایل» تمییز می دهد، سامانه کنترل «تاچ اسکرین» آن موسوم به «TouchFLO» می باشد که شما با استفاده از آن می توانید کارهای معمولی زیادی را فقط با یک اشاره انگشتتان انجام دهید.
مهم نیست که در چه محیط نرم افزاری به سر می برید، اگر انگشتتان را از پایین صفحه «تاچ اسکرین» به بالا ببرید، برنامه «مکعب لمس» (Touch Cube) باز می شود.
البته معلوم نیست که چرا اسم آن را مکعب گذاشته اند، چرا که فقط 3 بعد دارد و هر بعد آن یک کاری را فورا برای شما انجام می دهد.
یکی از این ابعاد، نرم افزارهای دیگر را باز می کند که شما از این طریق می توانید ایمیل هایتان را چک کرده، به اینترنت دسترسی پیدا کرده و یا کارهای دیگری را فقط با یک لمس انجام دهید.
بعد دوم آن، «زنگ با عکس» (Photo Dialer) نام دارد که با زدن آن عکس دوستان و آشنایانتان باز می شود و شما فقط با لمس عکس آنان می توانید با آنها تماس گرفته و یا به آنها ایمیل بزنید.
بعد سوم آن، یک دستگاه پخش پیشرفته برای باز کردن موسیقی، عکس و فیلم است.
اما در مقایسه ای ساده می توان فهمید که HTC برای رقابت با گوشی iPhone به بازار آمده است.
رقابت این دو گوشی بسیار تنگاتنگ است و سخت می توان گفت که کدامیک بر دیگری ارجحیت دارند، اما سامانه کنترل لمس صفحه گوشی HTC برتری نسبی به iPhone دارد.
علاوه بر این، iPhone قابلیت های عالی برای برنامه های چندرسانه ای دارد، اما در پاره ای از موارد نمی تواند خواسته های مهم کاربران را من جمله سازگاری با پرونده های «مایکروسافت آفیس» برآورده کند.
صفحه نمایش iPhone وضوح تصویر بیشتری دارد و از لحاظ ورود متن نیز نسبت به HTC برتری دارد.
گزارش های واصله حاکی از آن است که این گوشی در بازارهای هند عرضه شده است.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”