بمب خبری گوگل؛ تلفن همراه گوگل سال آينده به بازار می آيد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

بمب خبری گوگل؛ تلفن همراه گوگل سال آينده به بازار می آيد

پست توسط nt »

گوگل امیدوار است اوایل سال آینده میلادی تلفن همراهی تولید كند تا به كاربران این امكان را بدهد كه به راحتی بتوانند از اینترنت استفاده كنند. نام این تلفن همراه "GPhone" خواهد بود.

شركت گوگل تاکنون از توضیح در مورد برنامه های خود برای تولید این گوشی خودداری كرده است. این شركت امیدوار است GPhone بتواند جای گوشی جدید و معروف شركت اپل iPhone را كه در ماه ژوئن در بازار آمریكا عرضه شد، بگیرد.

قرار است خدمات اینترنتی گوگل از قبیل موتور جستجو گوگل، نامه الكترونیك و نقشه های گوگل در این گوشی نصب و اجرا شوند.

هدف از ساخت این گوشی كمك به كاربران برای دسترسی آسان تر به اینترنت در زمانی كه از كامپیوترهای خود دور هستند ، عنوان شده است. به نظر می رسد گوگل قصد دارد از راه بازار سودآور تبلیغات از طریق تلفن همراه كسب درآمد كند.

"آقای اریك اشمیت"، رئیس شركت گوگل اخیرا اظهار داشت تبلیغات از طریق تلفن همراه دو برابر تبلیغات غیر موبایلی سودآور هستند چون این تبلیغات بسیار شخصی تر خواهد بود.

در تحقیقی كه یك شركت تحقیقاتی انجام داده پیش بینی شده است ارزش بازار تبلیغات موبایلی تا سال 2011 سالیانه 5 میلیارد و 400 میلیون پوند خواهد بود. گفته می شود گوگل برای طراحی و ساخت این گوشی با یك شركت تایوانی قراردادی به امضاء رسانده است. این شركت تاكنون از جزئیات این قرارداد سخنی به میان نیاورده است.

سخنگوی گوگل اعلام كرد: "هدف نهایی ما این است كه به كاربران این امكان را بدهیم تا در هر مكان و هر زمان به اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی پیدا كنند. كاربران ما دوست دارند از برنامه ها و خدمات گوگل در گوشی شان استفاده كنند و ما برای نیل به این هدف سخت در تلاشیم."

با این وجود یكی از كارشناسان نسبت به تحقق گوشی GPhone تردید داشت. آقای "هوسان" می گوید: "به نظر می آید اینها در حد شایعه باشند."

اگر نگاهی به بازار موبایل در جهان بیندازیم متوجه می شویم با عرضه این گوشی به بازار، تاثیر زیادی بر بازار تلفن همراه ایجاد نخواهد شد. حتی گوشی شركت اپل iPhone نیز نتوانست آنگونه كه از آن انتظار می رفت موفق باشد.

منبع خبر: خبرگزاری موج
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”