مدیر منطقه ای نوکیا : هیچ ارزانی بی علت نیست

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

مدیر منطقه ای نوکیا : هیچ ارزانی بی علت نیست

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبنا - مدیر منطقه ای در امور مشتریان و بازار نوکیا آگاه سازی خریداران گوشی تلفن همراه درباره چرایی اختلاف قیمت یک گوشی خاص در بازار را ضروری دانست.
به گزارش خبرنگار موبنا، هم اکنون، بیش از نیمی از خریداران گوشی های نوکیا در ایران، تمایل بیشتری به خرید گوشی های متفرقه و قاچاقی دارند که دلیل آن ارزانتر بودن این قبیل محصولات نسبت به گوشی هایی است که به طور قانونی و با گارانتی معتبر وارد کشور شده اند.
به گفته فعالان بازار، آمار دقیقی در زمینه نیاز واقعی گوشی در کشور وجود ندارد، با این حال بر اساس برآوردها، سال گذشته بازار ایران به بیش از هفت میلیون گوشی تلفن همراه نیاز داشت که تنها یک میلیون و 500 هزار فقره آن از مجاری رسمی و قانونی وارد کشور شده اند.
به گفته کارشناسان برند نوکیا با گارانتی رسمی پر طرفدار و در عین کم یاب است.
فعالان بازار گوشی می گویند، گوشی های با گارانتی متفرقه یا قاچاق شده از خدمات پس از فروشی نوکیا برخوردار نیستند و آدرس های موجود در آنها ، مشتریان را به یک تعمیرگاه غیر رسمی گوشی هدایت می کنند.
م- خیابانی یک فعال بازار گوشی در این باره به خبرنگار موبنا گفت: رضایت خاطر مشتریان ایرانی برای نوکیا مهم است و برای این منظور هم باید سطح اطلاعات آنها به حدی باشد که بدانند ، چه کالایی را خریداری می کنند.
وی در پاسخ به این سووال که آیا کمپانی نوکیا موفق به جلب رضایت خاطر مشتریان خود شده است، گفت: آمار فروش 38 درصدی نوکیا در جهان نشان می دهد این کمپانی عملکرد موفقی در زمینه خدمات پس از فروش داشته است.
وی در باره راهکارهای مبارزه با قاچاق گوشی در بازار ایران، گفت: جلوگیری از بازار قاچاق نیازمند همکاری گسترده ای از سوی همه کسانی است که به نوعی در زمینه گوشی فعالیت می کنند.
خیابانی گفت: مسئله مهم در مبارزه با قاچاق ، اطلاع رسانی و ایجاد زمینه های فرهنگی است که بیشتر در حیطه اختیارات و فعالیت های رسانه ها است.
وی با بیان اینکه بهترین محل خرید گوشی های نوکیا،نمایندگی های رسمی هستند، گفت: مردم باید از علت ارزان بودن گوشی های مشابه آنچه که در نمایندگی های معتبر نوکیا وجود دارد آگاه باشند تا از خرید گوشی های ارزانتر و بی کیفیت یا فاقد خدمات معتبر منصرف شوند.
این فعال بازار گوشی همچنین در پاسخ به این پرسش که احساس می شود با توجه به شرایط حاضر نمایندگی های نوکیا نیاز به حمایت بیشتری از سوی شرکت مادر دارند گفت: نوکیا از نمایندگی های خود حمایت می کند اما این مسئله نمی تواند به خودی خود انگیزه خرید گوشی های قاچاق را در ایران از بین ببرد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”