شاکی نوکیا ، جریمه شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

شاکی نوکیا ، جریمه شد

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبنا - یک مخترع نسبت به آنچه که نقض حق امتیاز اختراع سیستم آیفون تصویری با استفاده از دوربین تلفن همراه خواند، علیه نوکیا شکایت کرد اما خودش به پرداخت غرامت به این شرکت محکوم شد.
یک مخترع مدعی گرفتن حق امتیاز اختراع سیستم آیفون تصویری با استفاده از دوربین تلفن همراه شد اما مسوول رسیدگی به این پرونده او را به دلیل تخلف در قانون حق امتیاز مجرم دانست.
به گزارش سایت theregister ،"فرانک کانینگهام" به اتهام نقض حق امتیاز باید یکهزار و 500 پوند غرامت به نوکیا پرداخت کند.
در جلسه بررسی مشخص شد که حق امتیاز "کانینگهام" توسط نوکیا نقض نشده است و ادعای وی علیه نوکیا بی اساس بوده است.
اختراع کانینگهام سیستمی بود که آیفون زنگ ورودی خانه را به تلفن همراه وصل می کند و این سیستم از یک دوربین و حسگر حرکتی تشکیل شده است.
هنگامی که حرکتی جلوی درخانه حس می شد و یا زنگ خانه به صدا در می آمد، این سیستم دوربین درورودی را به تلفن همراه صاحبخانه ارتباط داده و به وی این امکان را می داد که بفهمد چه کسی پشت در است.
نوکیا نیز یک سیستمی را موسوم به PT-6 طراحی کرده است که از یک دوربین کنترل از راه دور و یک حسگر (سنسور) حرکتی تشکیل شده است و به کاربر عکس هر چیزی را که جلوی دوربین حرکت کند، نشان می دهد.
"فیل تورپ" مسوول رسیدگی به این پرونده گفت: اختراع کانینگهام زودتر از نوکیا بوده است، اما نوکیا قانون حق امتیاز را نقض نکرده است. زیرا بین این دو سیستم تفاوت های زیادی وجود دارد و سیستم نوکیا با زنگ در فعال نمی شود.
اظهارات این مخترع در واقع ناشی از سوء تفاهم و فاقد وجاهت قانونی بوده است.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”