به زودی گرمای بدن شما، تلفن همراهتان را شارژ می کند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

به زودی گرمای بدن شما، تلفن همراهتان را شارژ می کند

پست توسط DJ.HAMED »

تصویر

موبنا - محققان آلمانی خبر از ساخت دستگاهی جدید دادند که قدرت مهار الکتریسیته نشات گرفته از گرمای بدن را دارد؛ نیرویی که در حالت عادی به هدر می رود.
به گزارش سایت خبری sawf.org، محققین موسسه مدارات مجتمع فرانهوور در آلمان با اعلام این خبر، اظهار داشتند که این پیروزی می تواند گام مهمی در جهت تأمین انرژی باتری تلفن های همراه و دستگاه های پزشکی ناظر بر حال بیمار به حساب بیاید.
«پیتر اسپایز»، مهندس برق و مدیر گروه این موسسه اظهار داشت: ایده پشت این ماجرا این است که شما قادر خواهید بود، مدت زمان بیشتری را از باتری خود استفاده کنید.
اسپایز به اتفاق گروه خود موفق شده اند که با پیشبرد فناوری نیمه هادی های موسوم به «مولدهای ترموالکتریک»، از آنها برای تولید انرژی الکتریسیته با توجه به دماهای مختلف استفاده کنند.
به طور معمول، برای تولید نیروی الکتریسیته کافی، اختلاف چند ده درجه ای نیاز است. اما اختلاف دمای سطح بدن با محیط خارج تنها چند درجه بیش نیز نیست که 250 میلی ولت برق تولید می کند. این در حالی است که دستگاه های الکترونیکی حداقل نیازمند 1 یا 2 ولت اختلاف پتانسیل برای کار هستند.
اما اسپایر و گروه وی با اتصال یک مدار جانبی موسوم به «پمپ شارژ» به دستگاه، توانسته اند این کار را انجام دهند.
پمپ به طور موقت، اختلاف پتانسل های ورودی را که در حد میلی ولت هستند ذخیره می کند تا به هنگامی که به 8/1 ولت برسند.
در همان ابتدا، یک ترانزیستور داخلی روشن می شود و اختلاف پتانسیل بیشتر را به قسمتی که می تواند الکتریسیته را به دستگاه مورد نظر منتقل کند، انتقال می دهد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”