کنترل بلوتوث ها، نقض حریم خصوصی شهروندان

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

کنترل بلوتوث ها، نقض حریم خصوصی شهروندان

پست توسط DANG3R »

 کنترل بلوتوث ها، نقض حریم خصوصی شهروندان 

به گزارش گروه خبری GSM، به نقل از موبنا، معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ارتباطات گفت: محتوای بلوتوث مشترکان تلفن همراه باید با در نظر گرفتن چهار چوب های حقوق شهروندی ، کنترل و شناسایی شود .

صمد مومن بالله در خصوص برخورد پلیس مفاسد اجتماعی با کسانی که "بلوتوث باز" می خواند، اظهار داشت : شناسایی بلوتوث غیر مجاز باید با مکانیزمی خاص انجام پذیرد تا حریم خصوصی افراد نقض نشود.

وی هر گونه اقدامی در پیگرد محتوای بلوتوث افراد را بدون اجازه قوه قضاییه مغایر حریم خصوصی افراد دانست و افزود:نباید کنترل بلوتوث به ایجاد نگرانی در جامعه منجر شود .

مومن بالله با تاکید بر حفظ امنیت ملی و اجتماعی افراد در جامعه یاد آور شد : امکان شناسایی بلوتوث از نظر فنی وجود نخواهد داشت و وزارت ارتباطات تاکنون در این خصوص هیچ گونه اقدامی انجام نداده است .

به گفته معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ارتباطات ، تاکنون هیچ حکم قضایی در این خصوص به وزارت ارتباطات ارجاع نشده است.

رییس پلیس مبارزه با مفاسد اجتماعی چند ی قبل خبر از شناسایی چند مرکز تبادل بلوتوث های مبتذل و غیراخلاقی در خلال اجرای طرح امنیت اجتماعی داد و گفت :درست است که در ایران پلیس موبایل نداریم اما این طور هم نیست که هیچ کاری به متخلفان نداشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه طبق قانون، تولید و پخش تصاویر و فیلم های مستهجن چه در تلفن همراه و یا هر جای دیگر جرم محسوب می شود یادآور شد: هم اکنون در رابطه با انتشار بلوتوث های مبتذل و خانوادگی ،تعدادی در بازداشت به سر می برند و افرادی نیز تحت تعقیب قرار دارند.

"بلوتوث باز" عنوانی است که فرمانده پلیس مبارزه با مفاسد اجتماعی به افرادی داده است که تصاویر و فیلم های غیر اخلاقی را از طریق بلوتوث ارسال می کنند.

لینک خبر :
Please Login or Register to see this code
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”