شبکه ی تلفن همراه مستقل ویژه حوادث غیر مترقبه

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
پست: 3820
تاریخ عضویت: چهارشنبه 12 مهر 1385, 2:30 pm
محل اقامت: هر جا اینترنت هست... Net.
سپاس‌های ارسالی: 1 بار
سپاس‌های دریافتی: 164 بار
تماس:

شبکه ی تلفن همراه مستقل ویژه حوادث غیر مترقبه

پست توسط DANG3R »

 شبکه ی تلفن همراه مستقل ویژه حوادث غیر مترقبه
 

به گزارش گروه خبری GSM به نقل از ایسنا، مدير عامل شركت مخابرات استان تهران گفت: براي اولين بار در كشور، شبكه‌ي تلفن همراه مستقل براي حوادث غيرمترقبه و بلاياي طبيعي در استان تهران و با همكاري شركت ارتباطات سيار طراحي شد.

او افزود: اين شبكه‌ي تلفن همراه براي 50 هزار شماره و بر روي باند فركانسي مستقيم در نظر گرفته شده است و اين قابليت را دارد كه همزمان با شبكه فعلي تلفن همراه كشور فعال شود.

به گفته‌ي او تمام تجهيزات اين شبكه پرتابل و سيار بوده و همه‌ي لينك‌هاي آن نيز راديويي و ماهواره‌يي است؛ در واقع تمام تجهيزات شبكه خارج از ساختمان‌هاي مخابراتي است و به لينك زميني نيازي ندارد و در نتيجه در زمان بحران صدمه نمي‌بيند.

روح‌اللهي ادامه داد: اين شبكه براي حوادث غيرمترقبه و بلاياي طبيعي طراحي شده و اگر اتفاقي در منطقه‌اي رخ دهد در همان روز اول به سرعت قابل راه‌اندازي است و مديريت بحران از طريق اين شبكه قابل انجام است.

او خاطرنشان كرد: اين شبكه در كل كشور قابل استفاده است و اگر حادثه‌اي در منطقه‌اي رخ دهد با بالگرد قابل انتقال خواهد بود و مي‌توان از اين شبكه در آن محل بهره گرفت.

مدير عامل شركت مخابرات استان تهران گفت: تجهيزات اين شبكه طراحي و نصب شده و مورد آزمايش قرار گرفته است. همچنين سيم كارت‌هاي آن در حال تست و آماده‌سازي است.

او گفت: با نهادهاي مربوطه مانند وزارت كشور و استانداري در حال مذاكره هستيم كه چگونه در مواقع بحراني از اين شبكه استفاده كنند و سيم‌كارت‌هاي آن در اختيار چه كساني باشد كه اين افراد نيز عمدتا شخصيت‌هاي حقوقي هستند كه در هنگام وقوع حوادث غيرمترقبه بايد حادثه را مديريت و يا امدادرساني كنند.

او تصريح كرد: اين شبكه يك شبكه‌ي مستقل در كنار ساير شبكه‌هاي اپراتورهاي تلفن همراه كشور است اما با اين تفاوت كه استفاده‌ي تجاري ندارد

لینک خبر :
Please Login or Register to see this code
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”