محصولات و خدمات موبايلي در جيتكس

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

محصولات و خدمات موبايلي در جيتكس

پست توسط nt »

نمايشگاه هفته فناوري جيتكس، بزرگ‌ترين نمايشگاه در حوزه فناوري اطلاعات و كامپيوتر خاورميانه، روز 22 شهريور ماه در حالي به كار خود پايان داد كه نزديك به سه هزار و 300 شركت از 82 كشور جهان در آن حضور داشته و به معرفي و رقابت محصولات خود پرداختند.
 تصویر 
شركت‌ها و اپراتورهاي حوزه موبايل هم كه در بخش Gulfcomms حضور يافتند از اين قاعده مستثني نبودند و جديدترين ابتكارات و محصولات خود را طي يك سال گذشته در معرض نمايش عموم قرار دادند. در گزارشي كه در ادامه مي‌خوانيد با محصولات جديد اين شركت‌ها در جيتكس آشنا مي‌شويد.

معرفي Black Berry Curve توسط اتصالات و RIM شركت اتصالات و ( RIM (Research in Motion در هفته فناوري جيتكس، كوچك‌ترين و سبك‌ترين گوشي هوشمند را با صفحه كليد QWERTY كامل معرفي كردند. Black Berry Curve با تركيب امكانات چندرسانه‌اي و قابليت‌ گوشي‌هاي هوشمند توانسته تعادل كاملي بين كار و تفريح ايجاد كند. اين گوشي با رنگ نقره‌اي، صفحه نمايش بزرگ، صفحه كليد آسان براي مصرف و كليد دايره مانند راهنما براي دسترسي به منو، امكانات خوبي را به كاربر ارايه مي‌دهد. صفحه نمايش اين گوشي با وضوح تصوير 240´320 پيكسل براي ديدن عكس و فيلم مناسب است. Curve همچنين داراي دوربين 2 مگاپيكسل با زوم ديجيتال 5x و فلاش است.افزايش ظرفيت گوشي براي ذخيره فايل‌هاي موسيقي، ويديو و عكس، از طريق اسلات كارت micro SD، تا 4 گيگابايت است. عيسي ال حداد (Essa Al Haddad)، مدير بازاريابي اتصالت گفت: گوشي هوشمند Black Berry Curve با طراحي ظاهري ويژه و امكانات ارزش افزوده جديد، موبايل بازان حرفه‌اي را به سوي خود جذب مي‌كند. گسترش سرويس‌هاي موبايلي AT&T در خاورميانه شركت AT&T در

Gulfcomms 2007 از گسترش سرويس‌هاي موبايلي خود در خاورميانه خبرداد و آن را جزيي از استراتژي سرمايه‌گذاري در منطقه دانست.از برنامه‌هاي AT&T گسترش شبكه‌هاي موبايل و قدرتمند كردن شبكه‌هاي فعلي است.

به علاوه، AT&T در هفته فناوري جيتكس ميزبان برخي از بزرگ‌ترين مشتريان جهاني براي ارايه نظرات مشاوره‌اي نيز بود.همچنين AT&T از توسعه شبكه‌هاي موبايلي در جده، عربستان سعودي، با همكاري شركت مخابراتي عربستان (STC) تا پايان سال 2007 خبر داد.

AT&T همچنين شبكه خود را در خليج فارس با همكاري شركت‌هاي كويتي توسعه مي‌دهد.

عرضه محصولات رقابتي ثريا در جيتكس

شركت ثريا به عنوان پيشگام موبايل‌هاي ماهواره‌اي، سرويس‌ها و گوشي‌هاي جديدي را در كشور امارات معرفي كرد. البته ثريا توانسته بود سال گذشته با معرفي كوچك‌ترين و هوشمندترين تلفن ماهواره‌اي جهان و عرضه سرويس ماهواره‌اي با قيمت ارزان 20 سنت در دقيقه در 83 كشور جهان به شهرتي نسبي دست يابد.

اما امسال هم به عرضه سرويس‌هاي جديدي در نسل دوم گوشي‌هاي موبايل ماهواره‌اي پرداخته كه شامل سرويس راديويي موبايل – زمين (Geo – mobile Packet Radio Service) در گوشي‌هاي موبايل و IP ثريا با سرعت انتقال داده 444 كيلوبايت در ثانيه مي‌شود.

مدير عامل ثريا همچنين از عرضه يك سرويس ترمينال جديد به نام Thuraya Marine براي ارتباطات دريايي خبر داد كه در ژانويه 2008 ارايه خواهد شد.

اتصالات و ابتكارات نسل 5/3

با توجه به اعلام شركت اتصالات، جيتكس موفق‌ترين نمايشگاه براي عرضه محصولات و ابتكارات جديد اين شركت است. اين شركت امسال هم سرويس‌ها و فناوري‌هاي پيشرفته نسل 5/3 را ارايه داد.

اتصالات سرويس شبكه نسل 5/3 را در 97 درصد مناطق امارات پوشش مي‌دهد. تلفن تصويري اتصالات يكي از سرويس‌هاي كليدي در شبكه پيشرفته است كه به كاربران اجازه مي‌دهد يكديگر را در تلفن ببينند. كاربر اتصالات با داشتن گوشي سازگار با شبكه نسل سوم مي‌تواند زنگ تصويري ارسال و يا دريافت كند. اتصالات با ساير اپراتورهاي بين‌المللي قراردادي دارد كه به كاربران خودش اجازه مي‌دهد تا با 55 اپراتور جهاني ديگر ارتباط تلفن تصويري بين‌المللي داشته باشد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”