دسترسي به اينترنت از طريق تلفن همراه تسهيل مي شود

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 542
تاریخ عضویت: شنبه 19 اسفند 1385, 7:01 pm
سپاس‌های ارسالی: 112 بار
سپاس‌های دریافتی: 367 بار
تماس:

دسترسي به اينترنت از طريق تلفن همراه تسهيل مي شود

پست توسط Azadi.Isatis »

در ماه ژوئن شرکت های Microsoft، Google، Vodafone، و برخی دیگر از غول های تکنولوژی IT اعلام کردند که dot-mobi، یک پسوند نام قلمرو برای استفاده کنندگان از گوشی های همراه است

حتما به یاد دارید که اینترنت در اوائل دهــهء 1990چقدر کوچک بود. شرکت هائی مثل CompuServe، America Online، و بعضی موسّسات انتفاعی خصوصی از کسانی که مطالبي روی شبکه قرار می دادند اجاره می گرفتند تا فضای مجازی در اختیارشان قرار دهند، و برای آنکه آنها بتوانند مطالبی را که روی شبکه فرستاده اند بازبینی کنند نیز لازم بود مجددآ حقّّ عضویّت بپردازند!

تصویر

بعد ها جستجوگران اینترنتی کاری کردند که کلّ شبکه رایگان در اختیار همگان قرار گرفت. اگر شما از کسانی باشید که به گشت و گذار اینترنتی روی گوشی همراه خود می پردازند، تجربهء شما بیشتر شباهت به همان دوران تاریک دههء 1990 دارد. این بدان خاطر است که صفحات سایت های اینترنتی نوعآ بطور خوانا روی صفحهء کوچک نمایشگر گوشی شما جا نمی گیرد. کسانی که در انتظار دسترسی مفید به اینترنت از طریق گوشی هایشان هستـند باید یه اصطلاح از حصار باغ های اپراتور هائی مانند Vodafone Live و iMode عبور کنند.

امروز بعضی شرکت های ارائه کنندهء خدمات تکنولوژی پیشرفته در تلاشند یک نام استاندارد برای سایت های قابل دسترسي از طريق گوشی هاي همراه به ثبت برسانند – چیزی شبیه "دات کام" در سایت های شبکه اینترنت – تا به مشترکین خود امکان این را بدهند تا با اطمینان به کمک گوشی هایشان به دریافت و ارسال اطّلاعات روی شبکه بپردازند.

در ماه ژوئن شرکت های Microsoft، Google، Vodafone، و برخی دیگر از غول های تکنولوژی IT اعلام کردند که dot-mobi، یک پسوند نام قلمرو برای استفاده کنندگان از گوشی های همراه است، که قرار است راهی استاندارد و به آسانی قابل شناسائی در اختیار شرکت ها قرار دهد تا سایت هایی همخوان با گوشی ها طرّاحی کنند، که آئینه سایت های اصلیشان باشد.

این پروژه ممکن است یکی از موانع بزرگ را از سر راه گسترش اینترنت موبایلی بردارد – و شاید روزی حتــّی به انتخاب اوّل جستجوگران اینترنتی تبدیل شود.

یکی از دلائلی موفقیــّت جستجوی موبایلی اینترنت در کره و ژاپن این بوده که اپراتور ها در آن کشور ها نوعی صفحات اینترنتی طرّاحی کرده اند که روی گوشی ها شکیل به نظر می رسد. پروژهء Dot-mobi قرار است این امر را همگانی کند. پسوند های آدرس ها مشخّص خواهد کرد که کاربر مربوطه دارد از گوشی استفاده می کند یا از کامپیوتر. آنگاه سیستم به مناسب کردن ابعاد، رزولوشن، و تعداد مناسب عکس ها خواهد پرداخت.

آگهی های نوع "پاپ آپ" در این قلمرو راه ندارند، و سایت هائی که مقررّات را به درستی رعایت نکنند تعطیل خواهند شد. با این حال، شاید مفید ترین ویژگی dot-mobiاین باشد که مردم خواهند توانست حدس بزنند نام سایت مورد نظرشان مثلآ google.mobi یا batman.mobi است، یا در ماشین های جستجوگر دنبال لینک هایی بگردند که پسوند dot-mobi دارند، بدون اینکه گوشیشان مورد تهاجم "پاپ آپ ها"، یا متن هایی قرار گیرد که قابل خواندن نیست.

با اینکه هنوز برای قضاوت پیرامون میزان موفـّقیت طرح dot-mobi خیلی زود است، از هم اینک علاقهء شدیدی از طرف شرکت ها برای پیوستن به آن مشاهده می شود.

شرکت ها بزرگی مثل Visa، Rolex، Disney، و Virgin مدّتی است سرمایه گذاری لازم برای استفاده از این پسوند را کرده اند. تا پایان همین امسال خواهیم فهمید که آیا این همان انقلابی است که استفاده کنندگان از اينترنت موبایلی در انتظارش بوده اند یا خیر.

taliyanews.ir
 برای هر چیز زکاتی است و زکات علم نشر دادن آن است.  


الهی
مرا لیاقت بهشت نیست و طاقت دوزخ نیز ندارم. اکنون تو خود دانی و کرم تو.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”