دکل تلفن همراه؛ ابزاري مدرن جهت ا

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15887
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 72640 بار
سپاس‌های دریافتی: 31669 بار
تماس:

دکل تلفن همراه؛ ابزاري مدرن جهت ا

پست توسط Mahdi1944 »

دانشمندان مي گويند سیگنال های دریافت شده از دکل های تلفن همراه را مي توان براي اندازه گیری میزان بارندگی و سنجش الگوهاي آن به کار گرفت.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران ، از خبرگزاری سلام، یک تیم تحقیقاتی با جمع آوری اطلاعات به دست آمده از شبکه های تلفن همراه دریافتند که می توان با استفاده از سیگنالهای دریافتی از دکل های تلفن همراه میزان بارندگی های جوی را تخمین زد.
این تیم خاطر نشان کرده اند که اين تکنيک بسیار دقيق تر از روشهای مورد استفاده کارشناسان مراکز هواشناسي می باشد.
این دانشمندان همچنین بر این باورند که با استفاده از این روش می توانند میزان ريزش برف، تگرگ يا حجم مه را نیز اندازه گیری کنند.
پروفسور Hagit Messer-Yaron در اين مورد به گزارشگر بی بی سی گفته است: اهمیت این مساله زمانی بیشتر می شود که بدانیم می توان از اين طریق از وقوع بارندگی سنگین مطلع شد و بدین وسیله تدابیر امنیتی لازم را اتخاذ کرد.
شایان ذکر است که اعضاي این تیم تحقیقاتی این موضوع مهم را کشف کرده اند که در برخي شرايط آب و هوايي و به خصوص در هنگام بارندگی از قدرت سیگنالهای الکترومغناطیس کاسته می شود.
بنا بر گفته پروفسور Messer-Yaron، هر اندازه که اوضاع جوی در بیرون وخیم تر باشد تصویر دریافتی تلویزیون بدتر خواهد بود. محققان به منظور اندازه گیریهای دقیق تر، داده هايی را که به طور خودکار از چند سايت جمع آوري شده بودند، تجزيه و تحليل کردند.
به گفته اين محققان چنانچه شرایط بد جغرافیائی باعث افت ميزان سیگنال گردد، یک سیستم اتوماتیک تحلیلگر داده ،آن را تقویت می کند تا مردم بتوانند از تلفن های همراهشان به خوبي استفاده کنند.
میزان کاهش قدرت سیگنالها به محققان نشان می دهد که چقدر باران باریده است. لازم به ذکر است که محققان نتایج به دست آمده از شیوه تحقیقاتی نوین را با آمار به دست آمده از طریق شیوه های اندازه گیری سنتی نظیر رادار و یا دستگاه اندازه گیری کننده باران مقایسه کردند و دریافتند که آمار به دست آمده از طریق این سه روش به یکدیگر نزدیک می باشند.
اما با این حال به نظر اینگونه می رسد که اندازه گیری به شيوه جدید از میزان دقت بالاتری نسبت به ديگر شيوه ها برخوردار است.
پروفسور Messer-Yaron در ادامه می افزاید: این روش بسیار موفق بوده، زیرا هم دقيق و هم جامع است.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests] | [External Link Removed for Guests]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”