بلوتوث 10 ساله شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

بلوتوث 10 ساله شد

پست توسط DJ.HAMED »

 تصویر 

تالیانیوز - فناوری بلوتوث که در حال حاضر به عنوان یکی از پرکاربردترین فناوری‌های ارتباطی بی‌سیم در فواصل کوتاه روی تلفن‌های همراه به کار گرفته می‌شود، 10 ساله شد.
به گزارش تالیانیوز، با وجود اینکه ایده و طرح استفاده از فناوری بلوتوث برای انتقال اطلاعات در فاصله نزدیک به صورت بی‌سیم طی دهه گذشته به طور رسمی داده شد، اما استفاده عمومی از این فناوری روی دستگاه‌های دیجیتالی تا پیش از سال 2000 میلادی به چشم نمی‌خورد.
آمارها نشان می‌دهد، از زمان استفاده تجاری و عمومی از فناوری بلوتوث تاکنون، بیش از 5/1 میلیارد دستگاه‌ الکترونیکی که به این سیستم مجهز هستند، وارد بازارهای جهانی شده‌اند. این در حالی است که سازمان پشتیبان فناوری بلوتوث که برای نخستین بار این سیستم را به دنیای الکترونیک معرفی کرده‌ است موسوم به گروه Bluetooth Special Interest Group که با نام SIG مشهور است، توانست تعداد کارمندان خود را از چند نفر، به ده‌ها هزار نفر افزایش دهد.
"مایکل فولی"(Michael Foley) مدیرعامل شرکت پشتیبانی فناوری بلوتوث SIG گفت: «دوره ده ساله نخست به کارگیری فناوری بلوتوث روی دستگاه‌های دیجیتال، تاکنون بسیار متحیر کننده بوده است. تاکنون هیچ تکنولوژی و فناوری نتوانسته‌ است طی دوره ده ساله، چنین رشدی داشته باشد.»
فناوری بلوتوث هم‌اکنون روی بسیاری از محصولات الکترونیکی نظیر تلفن‌همراه، رایانه‌های قابل حمل، دستگاه‌های پخش موسیقی قابل حمل و ... به کارگرفته می‌شود و پیش‌بینی شده است این سرویس می‌تواند در آینده نزدیک،‌ با تحول‌های اساسی روبرو شد.
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”