کرم جديد در تلفنهاي همراه هوشمند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 674
تاریخ عضویت: چهارشنبه 28 شهریور 1386, 9:33 am
محل اقامت: جايگاهم آسمان است...
سپاس‌های ارسالی: 6 بار
سپاس‌های دریافتی: 104 بار
تماس:

کرم جديد در تلفنهاي همراه هوشمند

پست توسط atropak »

شرکت امنيت انفورماتيکي «مک آفي» اعلام کرد که يک کرم جديد را از خانواده کرمهاي «Beselo» کشف کرده است که به تلفنهاي همراه هوشمند مجهز به سيستم عامل «سيمبيان سري 60» ويرايش دوم حمله مي کند.
به گزارش مهر، خانواده کرمهاي Beselo شباهت بسياري به خانواده کرمهاي Commwarrior دارند اما تفاوتهايي در کد رفتاري اين دو خانواده ديده مي شود. در حقيقت بيشتر اعضاي اين خانواده از کرمها که به تلفنهاي همراه هوشمند مجهز به سيستم عامل سيمبيان سري 60 آسيب مي رسانند به جاي استفاده از برچسب SIS و به منظور جلب توجه کاربران از اسامي که کمتر مورد ظن قرار دارند مثل MP3 و JPG و RM که معرف فايلهاي صوتي و تصويري و عکس هستند، استفاده مي کند.

اکنون شرکت امنيت انفورماتيکي «مک آفي» در تازه ترين گزارش خود اعلام کرد که يک کرم جديد از اين خانواده را شناسايي کرده است که به تلفنهاي همراه سيمبيان سري 60 ويرايش دوم حمله مي کند. اين کرم که SymbOS/Beselo.B1 نام دارد از راه بلوتوث و «MMS» حملات خود را انجام مي دهد.

در حقيقت اين کرم از راه «MMS» و يا «بلوتوث» يک فايل آلوده را که زير نام اين فرمتهاي چندرسانه اي پنهان شده است به شماره کاربر ارسال مي کند. به محض اينکه کاربر فايل را باز کند، برنامه هاي خطرناک خود را روي نرم افزار سيمبيان نصب مي کند.

نتايج تحقيقات «مک آفي» نشان مي دهد که اين کرم تمام مشتريان اين تلفنهاي همراه را تهديد مي کند و انجمن، شرکت و يا سرويس خاصي را به عنوان هدف حملات خود انتخاب نکرده است.

در حدود يک ماه قبل نيز يک کرم ديگر از اين خانواده با عنوان SymbOS/Beselo.A کشف شده بود.
 [External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”