گوشي تلفن همراه بي‌نياز از باتري ارائه شد.

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

گوشي تلفن همراه بي‌نياز از باتري ارائه شد.

پست توسط ganjineh »

يك شركت كانادايي، فن‌آوري پيل سوختي نويني را ارائه كرده است كه مي‌تواند جايگزين استفاده از باتري در گوشي تلفن همراه شود .

به گزارش سرويس «فن‌آوري» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، شركت «آنگستروم»، تست شش ماهه پيل سوختي يكپارچه شده در وسايل قابل حمل را تكميل كرده و اين پيل سوختي بدون نياز به تغيير ابعاد خارجي در گوشي‌هاي تلفن همراه MOTOSLVR™L7 شركت «موتورولا» يكپارچه شده است.

در اين وسيله به جاي باتري از سيستم پيل سوختي مينياتوري آنگستروم با طراحي نوين و يك مخزن هيدروژن استفاده شده و دوام شارژ اين تلفن همراه كه در 10 دقيقه انجام مي‌شود، دو برابر باتري‌هاي معمولي است.

شركت آنگستروم با همكاري مطرح ترين سازندگان باتري، وسايل الكترونيكي قابل حمل و خدمات سيار سعي دارد به سوي تجاري سازي فن‌آوري «ميكروهيدروژن» گام بردارد. روند اين كار در نوامبر 2007 با اعلام مجوز سازمان بين‌المللي هواپيماهاي غير نظامي براي حمل محصولات اين شركت از طريق هواپيماهاي مسافربري به نقطه عطف مهمي رسيد و انتظار مي‌رود موافقت نهايي اين طرح در ژانويه 2009 انجام شود.

با موافقت سازمان حمل و نقل كانادا كه قبل از سازمان بين‌المللي هواپيماهاي غير نظامي صورت گرفته، محصولات آنگستروم تاكنون در بيش از 60 پرواز حمل شده‌اند.

موفقيت آنگستروم در يكپارچه سازي فن‌آوري پيل سوختي مينياتوري در يك گوشي تلفن همراه استاندارد، پتانسيل بالاي اين فن‌آوري در ارائه راه حلي بهتر براي مواجهه با تقاضاي انرژي در كاربردهاي سيار را نشان مي‌دهد و كارشناسان تخمين مي‌زنند بازار فن‌آوري جديد آنگستروم تا سال 2010 به بيش از يك ميليارد واحد در سال برسد.

در فن‌آوري پيل سوختي مينياتوري آنگستروم از گاز هيدروژن ذخيره شده در هيبريدهاي فلزي و اكسيژن هوا براي توليد برق استفاده مي‌شود و مهمترين بخش اين فن‌آوري ايجاد سطح بزرگ در يك حجم كوچك با استفاده از توپولوژي ميكروساختار اختصاصي اين شركت است.
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”