پردازنده جديد موبايل ..

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
اخراج شده
نمایه کاربر
پست: 859
تاریخ عضویت: جمعه 29 اردیبهشت 1385, 11:44 pm
محل اقامت: تهران - پونک
سپاس‌های دریافتی: 24 بار
تماس:

پردازنده جديد موبايل ..

پست توسط Nokia N93 »

پردازنده جديد موبايل،تلفنهاي همراه را به قابليتهاي رايانه مجهز مي‌كند

شركت توليدكننده نيمه‌هادي‌هاي "اي آر ام هولدينگز" در انگليس موفق به توليد سريعترين ريزپردازنده ويژه استفاده در تجهيزات موبايل، از قبيل گوشي‌هاي تلفن همراه و دوربينهاي ديجيتالي شده‌است.

به گزارش خبرگزاري رويترز، "اي آر ام" شركتي است كه به توليد هسته مركزي پردازنده‌ها پرداخته و سپس آنها را براي استفاده شدن در تراشه‌هاي رايانه‌اي در اختيار ساير توليدكنندگان قرار مي‌دهد.

مسئولان اين شركت به تازگي اعلام كرده‌اند كه پردازنده جديد با نام "كورتكس-اي‪ ،"۸‬سرعت پردازش اطلاعات در تجهيزات موبايل را بدون نياز به مصرف انرژي بيشتر، به دو برابر سرعتهاي فعلي افزايش داده و آن‌ها را به قابليتهايي نظير نمايش تصاوير ويدئويي و بازي‌هاي رايانه‌اي با كيفيت بالا مجهز مي‌كند.

به گفته "بروس بكلف" قائم مقام اين شركت، پردازنده "كورتكس-اي‪"۸‬ نخستين پردازنده موبايل است كه به سرعت محاسباتي ‪ ۱‬گيگاهرتز دست پيدا كرده و احتمالا در حدود سه سال ديگر در محصولات الكترونيكي نظير تلفن‌هاي همراه و تلويزيونهاي پيشرفته به كار گرفته خواهد شد.

كارشناسان عقيده دارند پردازنده جديد "اي آر ام" بيش از همه مورد استقبال توليدكنندگان گوشي‌هاي موبايل قرار خواهد گرفت زيرا اين شرتكها براي افزودن قابليتهايي نظير برخورداري از دوربينهاي عكاسي و فيلمبرداري پيشرفته، قابليتهاي مديريت ايميل و بازي‌هاي رايانه‌اي، به پردازنده‌هاي قدرتمند و كم مصرف جديد نياز خواهند داشت.
تصویر

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”