برنامه کاربردی اسکن بارکد به فروشگاه اندروید اضافه شد

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 70
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:36 am
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

برنامه کاربردی اسکن بارکد به فروشگاه اندروید اضافه شد

پست توسط jim_jahangir »

[HR]تصویر

واحد خبر mobile.ir : گوگل قابلیت اسکن بارکد را برای گوشی های موبایلمبتنی بر سیستم عامل اندروید در ایالات متحده و انگلستان به سرویس جستجویمحصول گوگل (Google Product Search) افزود. هدف از این برنامه کمک بهکاربران برای یافتن قیمت ها، رتبه بندی ها، نقدها و جزئیات مرتبط با محصولاز طریق دسترسی به شبکه اینترنت است.

امروزه از اسکن بارکد برای محصولاتی از قبیل وسایل الکترونیکی، کتاب ها،فیلم ها و بازی های ویدیویی بخوبی استفاده می شود، اما بنا به اظهاراتایجی هیرای -- یکی از مهندسین نرم افزار تیم موبایل گوگل -- در یکی ازوبلاگ ها، در آینده نزدیک شاهد اضافه نمودن بارکدهای بیشتری (برای محصولاتدیگر) خواهیم بود.

بنا به گفته هیرای، پس از دانلود نمودن این برنامه از فروشگاه اندروید ونصب آن بر روی گوشی موبایل باید به بخش جستجوی محصول (Product Search) درمرورگر بازگشته و بر روی کلید "اسکن بارکد" (Barcode" Scan") کلیک نمائید.

تصویر

چک باکس "Use by default for this action" را انتخاب نموده و بر روی گزینه"Barcode Scanner" کلیک کنید. پس از باز شدن برنامه، خط قرمز ظاهر شده رابر روی بارکد قرار داده و گوشی را ثابت نگاه دارید. وقتی بارکد با موفقیتخوانده شد صفحه نتایج جستجو محصولات از سایت گوگل بر روی مرورگر ظاهر میشود.

تصویر

تا کنون برنامه های کاربردی متنوعی توسط برنامه نویسان طرف سوم برایاندروید توسعه داده شده است. گوگل باعرضه G1 (گوشی ساخت کمپانی HTC کهتوسط اپراتور T-Mobile عرضه شده) و ایجاد شبکه توسعه دهندگان، آیفون اپلرا به چالش کشیده است. از طریق این شبکه کمپانی "Big in Japan" برنامهShopSavvy را معرفی نمود که به مصرف کنندگان اجازه می دهد از طریق دوربینتلفن همراه خود بارکدها را اسکن کرده و بهترین قیمت ها را برای اقلام محلیبصورت آنلاین بیابند.

وقتی مصرف کننده ای این برنامه را دانلود می کند و توسط گوشی خود از یکبارکد UPC عکس می گیرد، این برنامه یک صفحه جستجو حاوی فهرست محلی مرتبطبا محصول مورد نظر را نمایش می دهد.

منبع: [External Link Removed for Guests] به نقل از MediaPost
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”