از خطرات رعد و برق

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 491
تاریخ عضویت: جمعه 4 فروردین 1385, 5:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 64 بار

از خطرات رعد و برق

پست توسط sara »

اخیرآ خبری منتشر شد مبنی بر اینکه دختر پانزده ساله ای در زمان وقوع رعد و برق در حالیکه مشغول صحبت با تلفن همراهش بود دچار برق گرفتگی شده است.


دختر پانزده ساله بعد از این حادثه زنده ماند ولی او هم اکنون روی صندلی چرخدار می نشیند، مقداری از شنوائی خود را از دست داده و همچنین از آسیب های روحی و جسمی رنج میبرد. او از چگونگی وقوع حادثه چیزی بیاد ندارد و قلب وی نیز در زمان برق گرفتگی لحظاتی از کار افتاده بود.

بنا به گفته سه محقق در مجله پزشکی لندن، اینگونه حوادث می توانند در آینده قشر وسیعی از مردم را در بر بگیرند و باید تعلیمات کافی به استفاده کنند گان گوشی همراه در زمان رعد و برق داده شود و خطرهای ناشی از آن نیز به اطلاع عموم مردم رسانده شود.

بر اساس گفته یکی از کارشناسان علت وقوع حادثه برای این دختر بالا بردن آنتن دستگاه موبایل به هنگام استفاده و رعد و برق بوده است.

بنا به گفته محققین پوست در هنگام برق گرفتگی مقاومت طبیعی از خود نشان می دهد و مانع از ورود جریان برق به بدن شده و جریان را به بیرون هدایت میکند، به این پدیده صاعقه گرفتگی گفته می شود و معمولا در این حالت خطر مرگ بسیار کمتر است.

اما اگر در زمان برق گرفتگی مواد یا اشیاء هادی از قبیل مایعات و یا فلزات و تلفن همراه با بدن در تماس باشد صاعقه و جریان الکتریسیته راحت تر وارد بدن می شود و سبب مرگ و یا جراحات شدید می شود.

سه مورد حوادث مشابه در روزنامه های چین، کره و مالزی نیز گزارش شده است، افرادی که در بیرون از منزل مشغول صحبت با تلفن همراه بودند دچار برق گرفتگی شدید شده و این حادثه منجر به مرگ آنان شده است.

بر اساس استاندارد های پزشکی استرالیا در همگام رعد و برق اشیاء فلزی نظیر تلفن های بی سیم و همراه نباید استفاده و یا حتی حمل شوند.

نکات زیر را در زمان وقوع رعد و برق باید رعایت کرد :

- در هنگام رعد باید به منازل رفت و نباید از تلفن استفاده کرد زیرا جریان برق توسط خط تلفن به بدن وارد می شود و از لوازم برقی مثل ماشین لباسشوئی و یا ظرفشوئی نیز بهتر است که استفاده نشود.

- بعلت عبور جریان برق از شیر آلات منازل باید از حمام کردن نیز پرهیز کرد.

- به هنگام رعد و برق از ایستادن کنار پنجره مخصوصا در هوای گرم باید خودداری کرد زیرا گرمای منزل سبب جذب جریان برق میشود.

- اگر در زمان وقوع رعد و برق در بیرون از منزل هستید فورا خود را به مکان سر پوشیده برسانید و از ایستادن در زیر درخت خود داری کنید
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 350
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 1:10 pm
سپاس‌های دریافتی: 19 بار
تماس:

پست توسط jeeerjeeerak »

هنگام رعد و برق چه وقته موبايل صحبت کردنه اونم با آنتن بالا
مشترک مورد نظر در دسترس نمي باشد !!
Major
Major
پست: 204
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 4 اسفند 1384, 1:01 am
محل اقامت: همچنان تهران.سمت چپ.در سوم
سپاس‌های دریافتی: 5 بار
تماس:

پست توسط Shayan »

تمام اين ها در صورتي هستش که جايي که هستين امکان برخورد رعد و برق وجود داشته باشه... مثلا" توي خونه 1 طبقه بين دو تا برج مي تونين هر کاري دوست دارين انجام بدين :-)
زندگي زيباست... البته اگه بزارن....;)
تصویر

------------------------------------------------------------
تمام مسائل مربوط به iPhone و دیگر محصولات Apple
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”