روایت تصویری از سیستم هدایت خودرو گوگل برای گوشی های هوشمند

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 70
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:36 am
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

روایت تصویری از سیستم هدایت خودرو گوگل برای گوشی های هوشمند

پست توسط jim_jahangir »

تصویر

واحد خبر mobile.ir : گوگل در روز 28 اکتبر نسخه بتای سیستم هدایت خودرو از طریق نقشه را تحت عنوان Google Maps Navigation برای گوشی های موبایل مبتنی بر نسخه 2 سیستم عامل اندروید - منجمله گوشی Droid موتورولا -- معرفی نمود.

این سیستم در اصل یک سیستم ناوبری GPS متصل به اینترنت است که از اتصال اینترنت تلفن همراه استفاده کرده و آخرین نقشه ها و اطلاعات تجاری را دریافت نموده و به کاربر ارائه می کند.

سیستم هدایت خودرو گوگل بخشی از سیستم نقشه های گوگل برای موبایل (Google Maps for Mobile) است و در حال حاضر تنها در ایالات متحده آمریکا عرضه شده است.


از ویژگی های این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

جستجو بوسیله عبارات انگلیسی: نیازی به دانستن آدرس نیست. شما می توانید با استفاده از نام واحد تجاری یا حتی نوع واحد تجاری مقصد خود را یافته و به سیستم نشان دهید.

 تصویر 

جستجو از طریق گفتار: بجای تایپ کردن می توانید مقصد مورد نظرتان را بوسیله گفتار به سیستم بگویید. مثلاً به انگلیسی بگویید: «برو به موزه جوانان در سان فرانسیسکو. Navigate to the de Young Museum in San Fransisco»

 تصویر 

مشاهده ترافیک: نشانگر روی صفحه بر اساس شرایط ترافیکی مسیر به رنگ های سبز، زرد یا قرمز در می آید.

 تصویر 

جستجو در طول مسیر: شما می توانید به انجام جستجو در طول مسیر برای یافتن واحدهای تجاری از نوع خاص بپردازید و یا لایه های نقشه مرتبط با موارد پر کاربردی مثل پمپ بنزین ها، رستوران ها یا پارکینگ ها را فعال نمایید.

 تصویر 

نمایش ماهواره ای: می توانید مسیر حرکت خود را بصورت تصویری که بر روی تصویر ماهواره ای سه بعدی حاصل از تصویر برداری هوایی گوگل قرار گرفته مشاهده کنید.

 تصویر

تصویر 

نمایش خیابان: هنگام پیچیدن و تغییر مسیر می توانید تصویر مربوطه را بصورت تصویری که بر روی تصاویر نمایش خیابانی (Street View) گوگل قرار گرفته مشاهده کنید. هنگامی که به مقصد نزدیک می شوید سیستم هدایت بصورت خودکار نمایش خیابانی را نشان می دهد.

 تصویر 

استفاده از جای گوشی داخل ماشین: برای برخی از گوشی ها، قرار دادن گوشی در جای گوشی نصب شده در داخل ماشین باعث فعال شدن مد عملیاتی خاصی می شود (Car dock mode) که با توجه به فاصله گوشی با راننده، استفاده از گوشی را برای وی آسان می سازد.

 تصویر 

منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”