افزايش سرعت GPRS همراه اول

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 533
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 15 آذر 1388, 1:35 pm
سپاس‌های ارسالی: 809 بار
سپاس‌های دریافتی: 2689 بار

افزايش سرعت GPRS همراه اول

پست توسط shadow.of.death »

سرعت GPRS - اينترنت تلفن همراه - در ساعات مختلف متغير است و كم يا زياد مي‌شود، به‌عنوان مثال در ساعت 24 كه ترافيك صدا در شبكه كم است، شانس اين كه سرعت مشترك براي استفاده از اين سرويس بالا باشد، زياد است و در ايام تعطيلات هم همين طور، يعني هر زماني كه شبكه صدا و مكالمه فضا را خالي كند، شبكه GPRS با سرعتي بالاتر به استفاده‌كنندگان سرويس مي‌دهد.

مجيد مختارنيا - مدير كل بهينه‌سازي شركت ارتباطات سيار ايران - در گفت‌وگو با ايسنا اظهار كرد: اولويت ما در شبكه با صدا يا voice اسـت، يعني ما اولويت را هميشه به صدا اختصاص داديم زيرا به‌عنوان سرويس پايه ما محسوب مي‌شود اما وقتي ترافيك صدا و مكالمه كاهش يابد، سرعت GPRS تا 240كيلوبيت بر ثانيه نيز افزايش مي‌يابد و اين سرعت را زماني شاهديم كه صدا دچار انسداد ترافيكي نشده است.

مدير كل بهينه‌سازي شركت ارتباطات سيار ايران ادامه داد: در شرايط ترافيكي پر ازدحام ما تا 120 كيلو مي‌توانيم سرعت را بين مشتركان، به اشتراك بگذاريم. به گفته مدير كل بهينه‌سازي شركت ارتباطات سيار ايران به لحاظ فني دو slot زماني براي هر سايت BTS تلفن همراه را براي سرويس GPRS در كل شبكه به‌صورت اختصاصي در نظر گرفته‌ايم.

به گزارش ايسنا شبكه‌هاي GSM و GPRS هر دو امكان دادن هشت انشعاب داده‌يي در هر لحظه از زمان را دارا هستند كه به هر يك از آنها در اصطلاحات فني يك Time slot گفته مي‌شود. گفتني است GPRS يكي از خدمات شبكه‌هاي GSM است كه با بهره‌گيري از آن مي‌توان به تبادل بسته‌هاي ديتا پرداخت، يكي از كاربرد‌هاي اصلي آن دسترسي به اينترنت و مرور صفحات وب است. تنها با استفاده از شبكه مناسب و با داشتن تلفن همراه مناسب مي‌توان به صفحات وب رفت و يا اطلاعات تحت وب را دريافت و به سروري اطلاعات ارسال كرد.

يكي از مزاياي استفاده از GPRS سرعت برقراري ارتباط آن است؛ اساساً براي اتصال به اينترنت همان مراحلي طي مي‌شود كه براي برقراري يك تماس يا فرستادن يك پيامك طي مي‌شود، به اين دليل كه GPRS در حقيقت پروتكل ارسال و دريافت بسته‌هاي ديتا را به شبكه GSM اضافه مي‌كند.

[External Link Removed for Guests]
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”