پیپرمستر رهبر تیم های مهندسی آیفون و آی پاد اپل را ترک نمود

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 70
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:36 am
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

پیپرمستر رهبر تیم های مهندسی آیفون و آی پاد اپل را ترک نمود

پست توسط jim_jahangir »


تصویر

واحد خبر mobile.ir : مارک پیپرمستر (Mark Papermaster) نایب رئیس و مدیر اجرائی ارشد بخش مهندسی سخت افزار وسایل الکترونیکی اپل که رهبری تیم های مهندسی محصولات شاخص این کمپانی یعنی آیفون و آی پاد را بر عهده داشته این کمپانی را ترک نمود. این در حالیست که آیفون و آی پاد بیش از 44 درصد درآمد سه ماهه دوم سال 2010 اپل را برای این کمپانی به ارمغان آورده اند.

استیو داولینگ سخنگوی اپل با تأیید این خبر اظهار نمود که باب منسفیلد نایب رئیس مهندسی سخت افزار مکینتاش مسئولیت پیشین پیپرمستر را بر عهده خواهد گرفت. وی همچنین بیان داشت که پیش از این مسئولیت نظارت بر برخی فناوری های بکارگرفته شده در آیفون -- منجمله چیپ A4، صفحه نمایش retina و صفحات نمایش لمسی -- بر عهده باب منسفیلد بوده است.

هنوز معلوم نیست پیپرمستر استعفا داده و یا اخراج شده است اما برخی از گمانه زنی ها حاکی از آن است که جداشدن پیپرمستر از اپل احتمالاً با مشکلات آنتن آیفون 4 و شکایات مشتریان از این امر که منجر به خدشه دار شدن روابط عمومی اپل شد مرتبط است.

پیش از این استیو جابز مدیرعامل اپل در مراسم معرفی آیفون 4 طراحی آنتن این گوشی -- که بصورت نواری فلزی پیرامون گوشی آیفون قرار داده شده -- را ستوده بود. اما تقریباً بلافاصله پس از عرضه این گوشی به بازار سیل شکایات در مورد آنتن دهی آیفون 4 آغاز گردید و کارشناسان نحوه در دست گرفتن گوشی را که می تواند منجر به لمس آنتن خارجی این گوشی گردد در تغییر میزان آنتن دهی مؤثر دانستند (به اینجا مراجعه نمائید).

اپل در ابتدا پاسخی نه چندان خوشایند ِ منتقدان داد و در دست گرفتن گوشی به طریقه صحیح و یا استفاده از ضربه گیرهای گوشی را راه حل مشکلی که از دید اپل چندان با اهمیت نبود عنوان کرد. اما پس از مدتی مشکلی نرم افزاری را مقصر ِ اشتباه نشان داده شدن میزان آنتن دهی گوشی دانست و اظهار نمود که این مشکل نه تنها برای آیفون 4 بلکه برای مدل های پیشین نیز بوده است.

پس از آنکه مجله Consumer Reports در هشداری به کاربران اظهار نمود که بدلیل مشکلات آنتن گوشی آیفون 4 خریدن این گوشی را به کاربران توصیه نمی کند استیو جابز -- مدیر عامل اپل -- در یک کنفرانس مطبوعاتی با دفاع از محصول کمپانی خود بیان نمود که گوشی های هوشمند دیگر نیز از این قائده مستثنی نیستند و با در دست گرفتن آنها به روش های خاص مشکلی آنتن دهی برای آنها نیز پیش می آید -- ادعایی که اعتراض دیگر کمپانی ها را نیز در پی داشت. جابز همچنین اظهار نمود که برای حل قطعی مشکل، ضربه گیرهایی را بصورت رایگان در اختیار مشتریان اپل قرار خواهد داد.

برخی از ناظران در هنگام برگزاری این کنفرانس مطبوعاتی که با حضور استیو جابز، تیم کوک و باب منسفیلد برگزار گردید از غیبت آقای پیپرمستر متعجب شده بودند و اکنون با جدا شدن وی از اپل، دلیل این غیبت برایشان آشکار شده است.

 تصویر

تصویر بالا: کنفرانس مطبوعاتی اپل - از چپ به راست: تیم کوک، استیو جابز و باب  

پیپرمستر لیسانس خود را در رشته مهندسی الکترونیک از دانشگاه تگزاس دریافت نمود و در سال 1988 به دریافت کارشناسی ارشد از دانشگاه ورمونت نائل گردید.

وی پیش از پیوستن به اپل به مدت 26 سال (از سال 1982 تا 2008) در کمپانی IBM کار کرد و در آخرین سمتش در این کمپانی به عنوان نایب رئیس IBM در توسعه فناوری ریزپردازنده ها مشغول به کار بود. پیوستن پیپرمستر به اپل در سال 2008 منجر به اختلاف اپل و IBM گردید. کمپانی IBM با شکایت از وی در دادگاه فدرال و عنوان نمودن این مطلب که آقای پیپرمستر با این کمپانی توافقنامه عدم رقابت (noncompete agreement) امضاء نموده سعی نمود تا مانع از پیوستن او به اپل گردد. IBM در نهایت با شهادت پیپرمستر در دادگاه مبنی بر عدم افشای اسرار تجاری دادخواست خود را لغو نمود.

برخی از تحلیلگران ارتباط میان جدا شدن پیپرمستر از اپل با مشکل آنتن دهی آیفون را نفی کرده و این جدایی را به دلیل تفاوت فرهنگ شرکتی در دو کمپانی اپل و IBM -- که پیپرمستر سالها در آن کار کرده بود -- می دانند.

نکته: جالب اینجاست که تیم کوک -- رئیس اجرایی اپل و مرد دوم این کمپانی پس از استیو جابز -- را می توان از نظر چهره برادر بزرگ مارک پیپرمستر دانست!

 تصویر

تصویر بالا: سمت چپ: تیم کوک - سمت راست:  

منبع: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”