مخابرات 51 درصد سهام تالیا را می‌خرد/ افزایش نرخ مکالمات

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 433
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1344 بار

مخابرات 51 درصد سهام تالیا را می‌خرد/ افزایش نرخ مکالمات

پست توسط abbas.m.k »

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران و نائب رئیس هیئت مدیره این شرکت به برخی سئوالات در مورد تغییر نرخ مکالمه با تلفن ثابت، وضعیت فعلی سیمکارتهای تالیا، ورود همراه اول به بورس، تعرفه اینترنت هوشمند (IN)، بدهی شرکتهای ارائه دهنده اینترنت پرسرعت، قطعی اینترنت، تغییر تعرفه خطوط E1 و ارائه تلفن ثابت اعتباری پاسخ دادند.

تغییر نرخ مکالمات تلفن ثابت به ضرر کم مصرفان
به گزارش خبرنگار مهر، صابر فیضی در نشست خبری شب شنبه با تاکید بر عادلانه نبودن تعرفه های موجود مخابراتی و طرح این مسئله از سال 86 گفت: پس از آن که پیشنهاد مخابرات برای عادلانه کردن تعرفه های مخابراتی در سال 86 در مجلس شورای اسلامی مورد موافقت قرار نگرفت با خصوصی سازی مخابرات، این پیشنهاد در قالب بسته تعرفه ای به سازمان تنظیم مقررات ارسال شد.

وی با بیان اینکه تعرفه خدمات مخابراتی از سال 83 تاکنون تغییری نیافته است ادامه داد: در بسته پیشنهادی قیمتهای مخابراتی نرخ ها در جهت امور تجاری و مکالمات درون شهری افزایش می یابد و تعرفه مکالمات بین استانی و بین شهری تعدیل و کاهش خواهد یافت.

به گفته فیضی برای مشترکانی که صورتحساب کمتر از 3 هزار تومان دارند امکان افزایش تعرفه وجود دارد که این مشترکان حدود 5 درصد مشترکان تلفن ثابت هستند.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: باید تعرفه های مخابراتی نسبت به میانگین سبد خانوار با استانداردهایی که در دنیا و منطقه وجود دارد سنجیده شود.

رتبه پایین ایران در تعرفه مکالمات تلفنی

سید مصطفی سید هاشمی نائب رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران نیز که در این نشست حضور داشت گفت: قیمت هر پالسی که مشترکان در تلفن ثابت پرداخت می کنند حدود 44 ریال است که این رقم شرکت مخابرات ایران را از میان 193 کشور عضو اتحادیه جهانی مخابرات در جایگاه 191 از لحاظ نرخ تعرفه ها قرار می دهد.

وی ادامه داد: هم اکنون شرکت مخابرات ایران موظف است به ازای هر تلفن ثابت 8 درصد و به ازای هر تلفن همراه 1/28 درصد درآمد خود را به دولت پرداخت کند.

سیدهاشمی تصریح کرد: درسال 88 شرکت مخابرات ایران مبلغ 819 میلیارد تومان به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پرداخت کرده است.

وی تعیین تعرفه جدید خدمات مخابراتی را براساس عرضه و تقاضا عنوان کرد و گفت: پیشنهاد تغییر تعرفه ها در جهت تعدیل قیمت و عدالت سازی آن به سازمان تنظیم مقررات وارتباطات رادیویی ارائه شده است.

واگذاری 10 درصد سهام همراه اول به مردم عادی

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در رابطه با عرضه سهام شرکت همراه اول در بورس با تاکید بر اینکه بسیاری از شرکت های مادر شرکتهای تابعه خود را به بورس می برند اظهار داشت: در صورت موافقت سازمان بورس نسبت به عرضه 10 درصد سهام همراه اول در بورس اقدام می کنیم.

وی دلیل این واگذاری را فرصت دادن به مردم عادی برای خرید سهام و نیز شفاف سازی صورتحساب های این شرکت عنوان کرد و ادامه داد: سهام همراه اول به صورت خرد عرضه می شود تا از این طریق به معیشت مردم کمک شود.

سید هاشمی تصریح کرد که مالکان مخابرات هر جا که مناسب باشد نسبت به فروش سهام این شرکت در بورس و یا از طریق مذاکره اقدام می کنند.

وی خاطرنشان کرد: همراه اول با سرمایه 200 میلیارد تومانی در بورس عرضه می شود و سال گذشته نیز این شرکت هزار و 150 میلیارد تومان سود داشته است.

به گفته وی از عرضه 10 درصد سهام همراه اول در بورس مبلغ 800 میلیارد تومان به عنوان درآمد غیرعملیاتی نصیب شرکت مخابرات ایران می شود و ارزش سهام مخابرات افزایش می یابد.

درآمد 3 برابری دولت از محل مخابرات

سید هاشمی با اشاره به تغییرات در آیین نامه معاملات شرکت مخابرات ایران که در جهت روان شدن امور و امکان مشارکت در اجرای پروژه ها انجام پذیرفته است گفت: با این تغییر امکان مذاکره برای خرید به جای برگزاری مناقصه ممکن می شود.

وی همچنین در مورد بحث انحلال معامله شرکت مخابرات ایران و غیر قانونی خواندن آن از سوی برخی نمایندگان مجلس اظهار داشت: با خصوصی سازی مخابرات دولت امسال سه برابر سال گذشته از محل مخابرات درآمد کسب کرد.

سیدهاشمی به روند پرداخت مبالغ به دولت برای خصوصی شدن این شرکت اشاره کرد و گفت: دولت بابت فروش شرکت مخابرات ایران 2560 میلیارد تومان از ما وجه دریافت کرده است. شرکت توسعه اعتماد مبین به عنوان خریدار سهام مخابرات 250 میلیارد تومان بابت 20 درصد سهم دولت، 250 میلیارد تومان بابت 20 درصد سهام عدالت، 850 میلیارد تومان بابت پروانه به سازمان تنظیم مقررات و 640 میلیارد تومان نیز بابت زیرساخت به شرکت ارتباطات زیرساخت پرداخت کرده است. همچنین دولت 490 میلیارد تومان بابت مالیات از مخابرات دریافت کرده که اگر این معامله فسخ شود باید تمامی این وجوه به ما بازگردانده شود.

وی با بیان اینکه امسال هزار میلیارد تومان باید به دولت پول پرداخت کنیم که مخابرات تنها 600 میلیارد تومان سود داشته است. گفت: قسط بعدی شرکت توسعه اعتماد مبین برای خرید سهام مخابرات مبلغ 491 میلیارد تومان خواهد بود که در آبان ماه واریز می شود.

سید هاشمی بر ارائه خدمات مطلوب، با کیفیت و متنوع مخابراتی تاکید کرد و گفت: باید پاسخگوی مردم برای اختلالات در شبکه موبایل باشیم.

هیچ ارتباطی به علت بدهی قطع نشده است

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران نیز در پاسخ به وضعیت فعلی 8 شرکت ارائه دهنده اینترنت پرسرعت باسیم که هفته گذشته از سوی شرکت مخابرات استان تهران تهدید به قطع ارتباط به علت بدهی شده اند گفت: تاکنون ارتباط هیچ شرکتی به دلیل بدهی از سوی مخابرات قطع نشده است.

وی با تاکید بر اینکه مطالبات مخابرات از شرکتهای طرف قرارداد باید تسویه شود تصریح کرد: برخی شرکتها به مخابرات بدهکارند که باید این مبالغ را پرداخت کنند اما این مسئله به معنای قطع ارتباط مشترکان نیست.

سید هاشمی افزود: مخابرات خصوصی در جهت حل مشکل شرکتهای خصوصی و تقویت آن در حرکت است و در همین رابطه کارگروهی برای رفع مشکلات فعلی شرکتهای ارائه دهنده اینترنت پرسرعت (PAP) در شرکت مخابرات ایران تشکیل شده است.

آغاز به کار مجدد تالیا و واگذاری 6 میلیون سیمکارت

نائب رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران درباره آخرین وضعیت سیمکارتهای اعتباری تالیا در کشور با بیان اینکه این شرکت در حال حاضر تنها 200 هزار مشترک فعال دارد گفت: پروژه تالیا به ضرر مخابرات است و این شرکت در سال 88 حدود 27 میلیارد تومان به مخابرات ضرر زده است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت مخابرات ایران پیشنهاد داده است که مجتمع صنعتی رفسنجان در جهت کاهش دارایی و سرمایه اش از پروژه تالیا اقدام کند خاطرنشان کرد: در این زمینه طی موافقتنامه ای با این شرکت مقرر شد تالیا ارزشگذاری شود و تا پایان شهریورماه جاری این پروژه با سرمایه گذاری جدید با 51 درصد سهم مخابرات و 49 درصد سهم مجتمع صنعتی رفسنجان احیا شود.

سید هاشمی با بیان اینکه تالیا تاکنون 710 سایت BTS در کشور نصب کرده که بدون استفاده مانده است ادامه داد: به دنبال واگذاری 6 میلیون سیمکارت از شبکه تالیا هستیم و این اپراتور را با 6 میلیون مشترک بار دیگر احیا خواهیم کرد.

اتصال فیبرنوری به منازل برعهده مخابرات است نه اپراتور چهارم

سید هاشمی در مورد پروژه اتصال فیبر به منازل که پیش ازاین از سوی وزیر ارتباطات به عنوان خدمات اپراتور چهارم مطرح شده بود اظهار داشـت: شبکه فیبرنوری کشور به صورت انحصاری در اختیار شرکت مخابرات ایران است و طبق پروانه فعالیت این شرکت، اتصال فیبرنوری به منازل (FTTX) بر عهده مخابرات است و اجرایی کردن این پروژه ظرف چند روز ممکن است.

وی با بیان اینکه شرکت مخابرات ایران 85 هزار کیلومتر فیبرنوری در کشور دارد افزود: اجرایی کردن این پروژه توسط یک اپراتور دیگر و ایجاد مجدد شبکه فیبرنوری که بسیار هزینه بر است به ضرر منافع ملی خواهد بود.

سید هاشمی تصریح کرد: شرکت مخابرات استان تهران این پروژه را به صورت آزمایشی در برخی مناطق تست کرده است.

اینترنت هوشمند فعلا ارزان نمی شود

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در ادامه این نشست در پاسخ به سئوالی مبنی بر اعمال مصوبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مبنی بر کاهش تعرفه اینترنت هوشمند (IN) از 50 ریال به 36 ریال به ازای هر دقیقه گفت: تغییر تعرفه اینترنت هوشمند بدون کار کارشناسی و یدون اطلاع مخابرات و ارائه دهندگان این سرویس از سوی رگولاتوری انجام شده است که مخابرات فعلا آن را اعمال نمی کند.

وی اضافه کرد: این تغییر تعرفه در دست بررسی در هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران است و طبق ماده 90 اصل 44 قانون اساسی کاهش تعرفه های اجباری باید از مسیر دیگری جبران شود. پس در صورت کاهش تعرفه IN باید این کاهش درآمد جبران شود.

فیضی گفت: پس از بررسی این مسئله نتیجه آن با سازمان تنظیم مقررات هماهنگ خواهد شد و اعلام می شود.

قطعی اینترنت از طرف شرکت زیرساخت است

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران نیز درباره اختللالات چند روز اخیر شبکه اینترنت کشور گفت: شرکت مخابرات و شرکت های PAP ارتباطشان را به صورت مستقیم و غیر مستقیم از شرکت ارتباطات زیرساخت می گیرند و اگر قطعی و یا اختلالی نیز وجود دارد از مسیر شرکت ارتباطات زیرساخت است و مخابرات در این زمینه مقصر نیست.

همراه اول با 800 میلیون تومان اسپانسر تراکتورسازی شد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران همچنین با اشاره به بحث اسپانسری همراه اول در لیگ برتر فوتبال کشور اعلام کرد که طبق اعلام سایت فیفا تیم تراکتورسازی تبریز با متوسط 26 هزار تماشاگر در هر بازی رتبه اول تعداد تماشاگران را در لیگ برتر فوتبال کشور دارد و از این حیث همراه اول با قرارداد 800 میلیون تومانی اسپانسری این تیم را برای مدت یک فصل پذیرفت.

تلفن ثابت اعتباری 10 هزار تومان

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در خصوص آخرین وضعیت طرح تلفن ثابت اعتباری نیز گفت: این طرح تصویب و در کل کشور به تمامی شرکتهای مخابراتی ابلاغ شده است و در هر استانی که امکان واگذاری این سرویس وجود داشته باشد واگذاری آن بلامانع است.

وی ادامه داد: هزینه اولیه وصل تلفن ثابت اعتباری 10 هزارتومان درنظر گرفته شده اما تعرفه مکالمات آن 5/1 برابر تعرفه مکالمات تلفن ثابت فعلی است.

فیضی در مورد ارسال پیام کوتاه از تلفن ثابت به سیار و برعکس نیز گفت: این طرح در دست انجام است و پیش بینی شده که این امکان تا پایان سال 90 در تمامی شهرهای کشور عملیاتی شود.

تعرفه خطوط E1

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مورد تعرفه اجاره خطوط E1 و افزایش نرخ آن که موجب نارضایتی شرکتهای اینترنتی (ISP) شده است خاطرنشان کرد: این تغییر تعرفه ها به هیچ وجه در قیمت اینترنت کاربران نهایی تاثیر نمی گذارد و قیمت تمام شده این خطوط برای جلوگیری از ضد رقابتی بودن بازار تعیین شده است.

وی ادامه داد: تعرفه E1 کاملا شفاف است و در این زمینه شرکت مخابرات در حال هماهنگی با سازمان تنظیم مقررات نیز است.

ایجاد شبکه مستقل امن ارتباطی برای بانکها

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران از ایجاد شبکه مستقل امن ارتباطی برای بانکهای کشور خبر داد و گفت: بانک مرکزی به نیابت از تمامی بانکها تفاهمنامه ای با شرکت مخابرات ایران به امضا رسانده تا این شبکه یکپارچه شود.


وی در مورد خرید سهام شرکت مبین نت و حضور شرکت مخابرات ایران در عرصه وایمکس نیز گفت: مخابرات برای تکمیل سرویس های خود با تمامی شرکتها مشارکت خواهد کرد که وایمکس تیز یکی از آنها است. همچنین مخابرات با PAP نیز وارد مذاکره برای مشارکت در ارائه سرویس شده است.


منبع:خبرگذاري مهر
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”