گرانفروشی همراه اول بررسي مي‌شود

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 433
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1344 بار

گرانفروشی همراه اول بررسي مي‌شود

پست توسط abbas.m.k »

ایران- هفته گذشته معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد که این سازمان در نامه‌ای به شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) اعلام کرده که فروش سیم‌کارت با قیمت 288 هزار تومان غیرقانونی است و براساس پروانه مخابرات، این اپراتور دیگر مجاز به فروش سیم‌کارت به این قیمت نیست. آنگونه که رضوانی گفته بود، در این نامه کتباً به همراه اول اعلام شد که براساس پروانه، یعنی عرضه سیم‌کارت دائمی صفر با قیمت 150 هزار تومان، فروش داشته باشد.

او می‌گوید: تمامی سیم‌کارت‌های این اپراتور باید با قیمت 150 هزار تومان فروخته شود و تفاوتی بین شماره‌ها یا کدهای مختلف سیم‌کارت‌های دائمی وجود ندارد و هر شماره‌ای در هر جای ایران نباید بیشتر از 150 هزار تومان فروخته شود.

گرانفروشی دوساله بررسی می‌شود

سخنان معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و استناد او به پروانه مخابرات شائبه گرانفروشی همراه اول را تقویت کرد تا جایی که او در پاسخ به این‌که آیا اقدام بزرگ‌ترین اپراتور تلفن همراه کشور در فروش سیم‌کارت به قیمت 288 هزار تومان، مصداق گرانفروشی بوده یا نه، تأکید کرد: شرکت ارتباطات سیار (همراه اول) با دوسال فروش غیرقانونی سیم‌کارت‌های خود به قیمت 288 هزار تومان، زیان‌هایی را متوجه خریداران این سیم‌کارت کرده به همین دلیل این سازمان در حال بررسی برای تعیین نحوه جبران این خسارت از سوی همراه اول است.

همراه اول گرانفروشی نکرده است

در شرایطی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بالاخره پس از سال‌ها انتظار مصرف کنندگان خدمات ارتباطی، برای نخستین بار وارد گود شده و نسبت به یکی از صدها تعرفه این حوزه به نفع مصرف کنندگان این خدمات اظهار نظر کرد، سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان در پاسخ به پیگیری‌های ما برای جویا شدن از نحوه جبران خسارت خریداران سیم‌کارت همراه اول تأکید کرد که اقدام همراه اول، گرانفروشی نبوده است.

احمدی، مدیر‌کل دفتر خدمات زیربنایی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان می‌گوید: اپراتور اول تلفن همراه براساس مصوبه سال 85 شورای اقتصاد موظف شد قیمت سیم‌کارت‌های دائمی خود را به 288 هزار تومان کاهش دهد که این کاهش اتفاق افتاد، بنابراین با توجه به این‌که مصوبه جدیدی در این زمینه‌ وجود نداشته، نمی‌توان اقدام همراه اول را به‌عنوان مصداق گرانفروشی تلقی کرد.

وی در پاسخ به این‌که چرا همراه ‌اول براساس الزام پروانه مخابرات قیمت سیم‌کارت‌های خود را از دو سال قبل به 150 هزار تومان کاهش نداد، اظهار می‌کند: براساس مکاتبه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، این اپراتور از این پس باید قیمت فروش سیم‌کارت‌های دائمی خود را به 150 هزار تومان تقلیل دهد.

این سخنان در حالی است که رضوانی، معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تأکید دارد: پیش از خصوصی شدن مخابرات، همراه اول براساس مصوبه‌ای که از دولت داشت سیم‌کارت‌های دائمی با کد 912 خود را 288 هزار تومان و با کد 910 را 150 هزار تومان عرضه می‌کرد اما پس از خصوصی شدن مخابرات، براساس پروانه فعالیت شرکت مخابرات ایران، موظف بوده قیمت سیم‌کارت‌های دائمی خود را صرفنظر از کد آن به 150 هزار تومان کاهش دهد.
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”