ابداع نرم افزاری برای ارسال پیام کوتاه با کمک زبان

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 433
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 اردیبهشت 1389, 1:48 pm
سپاس‌های ارسالی: 733 بار
سپاس‌های دریافتی: 1344 بار

ابداع نرم افزاری برای ارسال پیام کوتاه با کمک زبان

پست توسط abbas.m.k »

 ابداع نرم افزاری برای ارسال پیام کوتاه با کمک زبان/ پیام خود را به گوشی بگویی 
 
 

نرم افزاری خلاقانه برای کاهش خطرات ناشی از نوشتن پیامک در هنگام رانندگی، این امکان را به وجود آورده تا رانندگان بتوانند در هنگام حرکت با حرف زدن با گوشی تلفن همراه پیامکهای خود را نوشته و به افراد مورد نظرشان ارسال کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نوشتن پیامک در هنگام رانندگی آنچنان خطرناک است که بسیاری از ایالات آمریکا، در حدود 30 ایالت این کار را ممنوع کرده اند. سازمان حمل و نقل ایالات متحده اعلام کرده است شانس آسیب دیدگی ناشی از تصادف در میان رانندگانی که تمرکز خود را بر روی ابزاری دستی مانند گوشی تلفن همراه قرار داده باشند، چهار برابر رانندگان دیگر است.

از این رو مقامات آمریکا برای پیامک فرستادن در هنگام رانندگی 500 دلار جریمه تعیین کرده اند. در این میان شرکتی به نام AdelVoice راه حلی جدید به نام StartTalking یا "حرف بزن" را برای رفع این مشکل ارائه کرده است با استفاده از این برنامه در هنگام رانندگی دیگر نیازی به متمرکز شدن بر روی گوشی تلفن همراه نخواهد بود.

به این شکل تنها کافی است راننده با گوشی همراه خود حرف بزند، پیام مورد نظرش را به گوشی بگوید تا نرم افزار آن را نوشته و به شخص مورد نظر ارسال کند، از سویی دیگر زمانی که پیامکی دریافت شود نیز گوشی به صورت خودکار آن را برای کاربر خواهد خواند.

این نرم افزار رایگان در حال حاضر تنها تحت پوشش سیستم عامل اندروید بوده و با شنیدن دو واژه خاص، "رایانه" یا "اپراتور" فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. سپس کاربر دستور خود را با گفتن اپراتور، پیام متنی برای (نام فرد مورد نظر)، به گوشی انتقال خواهد داد و گوشی تایید کاربر را در مورد فردی که قرار است پیامک را دریافت کند گرفته و سپس کاربر باید پیام مورد نظر خود را با صدای بلند برای گوشی بخواند. پس از پایان، گوشی پیام را با صدای بلند برای کاربر خواهد خواند تا تایید شود که در این زمان امکان تصحیح، طولانی کردن، ارسال کردن یا پاک کردن پیام وجود دارد.

همچنین در هنگام دریافت پیامک جدید گوشی کاربر را آگاه کرده و از وی می پرسد آیا تمایل به شنیدن پیامک جدید و یا هر پیامک دیگری درون صندوق پیامها دارد یا نه؟ با استفاده از این نرم افزار امکان فرستادن و دریافت کردن پیامهای صوتی نیز وجود خواهد داشت.

بر اساس گزارش سی نت، میزان مصرف باطری این نرم افزار در گوشی های تلفن همراه 4 درصد در ساعت در هنگام فعالیت است که این میزان مصرف بسیار پایین تر از ارسال پیامک با استفاده از شیوه نوشتن فیزیکی است، همچنین به دلیل اینکه در تمامی مدت فعالیت نرم افزار، صفحه نمایشگر گوشی خاموش باقی خواهد ماند، از میزان مصرف کلی انرژی در گوشی نیز کاسته خواهد شد.


خبرگزاري مهر
[HIGHLIGHT=#1F497D] بهترين مترجم كيست كه سكوت را ترجمه كند.  
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”