پاسخ اچ تی سی در مورد مشکل آنتن دهی گوشی HTC HD7

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 70
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:36 am
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

پاسخ اچ تی سی در مورد مشکل آنتن دهی گوشی HTC HD7

پست توسط jim_jahangir »

واحد خبر mobile.ir : کمپانی تایوانی HTC بالاخره سکوت خود را در پاسخ به گزارشات مربوط به مشکل آنتن دهی گوشی HTC HD7 شکست.
اوایل تابستان امسال بود که کمپانی اپل در میان شور و اشتیاق طرفداران خود اقدام به عرضه گوشی [External Link Removed for Guests] نمود. اما هنوز اندکی از عرضه این گوشی نگذشته بود که سیل شکایات و انواع و اقسام تحلیل ها در مورد مشکل آنتن دهی این گوشی به راه افتاد -- مشکلی که آنرا چنگال مرگ (Death Grip) نامیدند. با در دست گرفتن [External Link Removed for Guests] به گونه ای خاص آنتن دهی گوشی مختل شده و سطح سیگنال نزول می نمود (برای اطلاعات بیشتر به مطلب "[External Link Removed for Guests]؟" مراجعه نمائید.) پس از این ماجرا مسئولان اپل و طرفداران این کمپانی مدعی شدند که این مشکل منحصر به [External Link Removed for Guests] نبوده و گوشی های دیگری نیز کمابیش چنین مشکلی را دارند. البته در این میان گوشی [External Link Removed for Guests] بدلیل وجود نوار فلزی دور بدنه که نقش آنتن را بازی کرده و در ارتباط مستقیم با دست قرار می گیرد با اکثر قریب به اتفاق گوشی ها متفاوت است و یک راه حل پیشنهادی اپل برای حل این مشکل استفاده از ضربه گیرهای پلاستیکی برای دور بدنه است که مانع تماس دست با آنتن می شود.
با عرضه گوشی [External Link Removed for Guests] که یک گوشی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون 7 است توسط کمپانی تایوانی اچ تی سی مشکل آنتن دهی گوشی ها بار دیگر بر سر زبان ها افتاد. کارشناسان دریافتند که سطح سیگنال دریافتی این گوشی نیز در صورتی که گوشی به نحوی خاص در دست گرفته شود (بطور مثال با پوشش دادن کامل بخش پائینی گوشی توسط دست) ممکن است کاهش یابد. این مسئله خصوصاً در مکان هایی که سطح سیگنال دریافتی ضعیف است می تواند منجر به مشکلاتی برای کاربر گردد.

 تصویر 

به تازگی کمپانی اچ تی سی که تا کنون در مورد مشکل آنتن دهی گوشی [External Link Removed for Guests] سکوت پیشه کرده بود پاسخ زیر را -- که از لحنی مشابه با پاسخ اپل به منتقدان برخوردار است -- ارائه داده است:
«کیفیت در طراحی صنعتی از اهمیتی کلیدی برای HTC برخوردار است. به منظور اطمینان از دریافت بهترین سیگنال ممکن، آنتن ها در جایی تعبیه شده اند که هنگام استفاده کمترین احتمال پوشیده شدن با دست یا صورت را داشته باشند. با این حال هنگامی که گوشی بطور کامل بوسیله کف دست و انگشتان پوشش داده شده باشد اندکی کاهش شدت سیگنال اجتناب ناپذیر است. ما تمامی گوشی های خود را بطور گسترده ای تحت آزمون قرار می دهیم و مطمئن هستیم که در شرایط عادی هنگامی که پوشش دهی شبکه نیز مناسب است شدت دریافت و کارآیی برای عملکرد گوشی بیش از حد کفایت است.»

منبع: [External Link Removed for Guests] (mobile.ir)
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”