Bada 2.0

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 23
تاریخ عضویت: شنبه 6 آذر 1389, 10:19 am
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 8 بار

Bada 2.0

پست توسط negary »

موج بعدی سیستم عامل بادا سامسونگ در راه است - bada 2

تصویر
کمپانی کره ای سامسونگ در مراسم نخستین سالگرد عرضه بادا -- سیستم عامل موبایل این کمپانی -- که همزمان با روز توسعه دهندگان سامسونگ در سئول برگزار گردید اعلام نمود که قصد دارد نسخه بعدی سیستم عامل بادا -- با نام bada 2.0 -- را در اواسط سال 2011 با تعداد زیادی ویژگی جدید به بازار عرضه نماید. اسلایدهایی که در این مراسم در معرض دید مخاطبان قرار گرفت به طور خلاصه بازگو کننده این ویژگی های جدید بودند. با نگاهی اجمالی به این اسلایدها به نظر می رسد کمپانی سامسونگ اهداف بلندپروازانه ای را برای بادا در نظر گرفته و قصد دارد این سیستم عامل را به رقیبی جدی برای سیستم عامل های اندروید گوگل و iOS اپل تبدیل نماید.
از مهمترین این ویژگی ها بهبود واسط کاربری، پشتیبانی از HTML5، ایجاد قابلیت چند وظیفه ای (Multitasking) و پشتیبانی از ارتباطات نزدیک برد (NFC) است (ویژگی NFC به تازگی به نسخه 2.3 اندروید اضافه شده است.

تصویر

تصویر بالا: ویژگی های bada 2.0

سامسونگ همچنین قصد دارد تا ابزارهای مرتبط با توسعه برنامه برای این سیستم عامل را بهبود دهد. کیت توسعه نرم افزار (SDK) برای لینوکس و Mac و برنامه های جانبی نظیر شبیه ساز، تحلیلگر کد برنامه و تحلیلگر کارآیی از جمله این ابزارها است.
ویژگی دیگری تحت عنوان Ad gateway نیز که شاید بتوان آنرا مشابه Mobile Ads گوگل و iAd اپل تلقی نمود احتمالاً بستری برای عرضه تبلیغات بر روی سیستم عامل بادا خواهد بود و می تواند امکان کسب سود از راه تبلیغات را -- هم برای برنامه نویسان سیستم عامل بادا و هم برای کمپانی سامسونگ -- فراهم آورد.
 تصویر
تصویر بالا: تاریخچه سیستم عامل بادا    گوشی های Wave سامسونگ به سیستم عامل بادا مجهزند. از این میان می توان به گوشی Wave (مجهز به نسخه 1.0 بادا)، گوشی های Wave 533 / 723 / 525 / 575 (مجهز به نسخه 1.1 بادا) و گوشی Wave II (مجهز به نسخه 1.2 بادا) اشاره نمود. سامسونگ هنوز در مورد امکان بروزرسانی سیستم عامل گوشی های مجهز به نسخه های قبلی بادا پس از عرضه نسخه 2.0 این سیستم عامل اظهار نظری نکرده است.  سامسونگ پیش بینی می کند که آمار فروش خانواده گوشی های Wave تا پایان سال 2010 از 5 میلیون فراتر رود و در نظر دارد تا 10 میلیون گوشی Wave را در نیمه نخست سال 2011 به فروش برساند.


[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”