بزودی وریزون نیز در آمریکا آیفون 4 عرضه می کند-iPhone 4 CDMA

در اين بخش از اخبار تلفن همراه استفاده کنيد و بحث نماييد.

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 70
تاریخ عضویت: دوشنبه 28 اردیبهشت 1388, 12:36 am
سپاس‌های دریافتی: 126 بار

بزودی وریزون نیز در آمریکا آیفون 4 عرضه می کند-iPhone 4 CDMA

پست توسط jim_jahangir »

واحد خبر mobile.ir : پس از مدت ها انتظار، آیفون 4 به زودی از انحصار اپراتور AT&T در آمریکا خارج شده و توسط بزرگ ترین شبکه موبایل ایالات متحده آمریکا -- یعنی وریزون وایرلس -- عرضه خواهد شد.
کمپانی وریزون وایرلس و اپل در روز 11 ژانویه 2011 (21 دی 1389) در یک کنفرانس خبری اعلام نمودند که نسخه CDMA گوشی آیفون 4 اپل از روز 10 فوریه (21 بهمن 1389) برای کاربران شبکه وریزون عرضه خواهد شد (برای اطلاعات بیشتر در مورد CDMA به پائین صفحه مراجعه نمائید.) همچنین امکان پیش خرید این گوشی از روز 3 فوریه (یک هفته پیش از عرضه) وجود خواهد داشت.
همانند آیفون 4 عرضه شده برای شبکه AT&T، قیمت نسخه CDMA گوشی آیفون 4 که برای شبکه وریزون عرضه می شود برابر 299 دلار (نسخه 32 گیگابایتی) و 199 دلار (نسخه 16 گیگابایتی) خواهد بود. لازم به ذکر است علت قیمت پائین این گوشی ها الزام به عقد قرارداد جدید دوساله با اپراتور مربوطه است و تفاوت این قیمت ها با قیمت نسخه آنلاک شده آیفون 4 در اصل سوبسیدی از طرف اپراتورها به منظور جذب مشتری برای خدماتشان است.

 تصویر 
 تصویر بالا: تیم کوک از اپل و لاول مک آدام از وریزون در کنفرانس خبری معرفی نسخه CDMA آیفون 4 
کمپانی اپل طراحی مجددی بر روی آنتن نسخه CDMA آیفون 4 انجام داده است تا این آنتن بتواند با شبکه های CDMA کار کند. همچنین نحوه تقسیم بندی نوار فلزی دور بدنه -- که نقش آنتن را نیز بازی می کند -- نسبت به آیفون 4 متداول کمی تفاوت دارد و کلیدهای کنترل شدت صوت نیز اندکی جابجا شده اند.
 تصویر  نسخه CDMA آیفون 4 با مشخصات آیفون 4 متداول (که می توان آنرا نسخه GSM نامید) تقریباً یکسان بوده و به دلیل استفاده از فناوری ها و استانداردهای متفاوت ارتباطی که در شبکه های CDMA و GSM بکار گرفته می شود، تفاوت این دو مدل بیشتر در امکانات ارتباطی خلاصه می شود (برای مقایسه مشخصات فنی این دو گوشی در قالب یک جدول به [External Link Removed for Guests] مراجعه نمائید.)
--------------------
CDMA: کوته نوشت Code Division Multiple Access (دسترسی چندگانه تقسیم کدی) است و در اصل یکی از فناوری های دیجیتال برای انتقال داده محسوب می شود. این فناوری و فناوری رقیب آن یعنی GSM (کوته نوشت Global System for Mobile Communications) دو فناوری متداول برای انتقال داده ها توسط شبکه های تلفن همراه هستند. در کشور ایران اپراتورهای تلفن همراه از فناوری GSM استفاده می کنند.

منبع: [External Link Removed for Guests] (mobile.ir)
ارسال پست

بازگشت به “تازه ها و اخبار تلفن همراه”